Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 13:40
 
Farkında mısınız ölüyoruz!
Darıca Haberi
Farkında mısınız ölüyoruz!

Darıcalılar, hafta sokaklara başlayarak, yetkililerin “evde kal” çağrılarını bir kez daha göz ardı etti. Darıca sokakları, caddeleri ve banka önleri haftaya kalabalık şekilde merhaba derken her gün can kaybının yaşandığı koronavirüs salgınını bir kez daha yok saymış olduk.

BU NE DUYARSIZLIK?

Onca uyarıya, onca telkine ve açıklamaya rağmen koronavirüs salgınını yeterince ciddiye almıyoruz. Darıcalılar, hafta sokaklara başlayarak, yetkililerin “evde kal” çağrılarını bir kez daha göz ardı etti. Darıca sokakları, caddeleri ve banka önleri haftaya kalabalık şekilde merhaba derken her gün can kaybının yaşandığı koronavirüs salgınını ne yazık ki bir kez daha umursamadık. Yüzlerce insanın öldüğü ülkemizde, Darıca sokakları halen kalabalıklarla dolmaya devam ediyor.

HİÇ LAF DİNLEMİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ulusa sesleniş konuşmasında “daha ciddi tedbirler istemiyorsak denilenleri yapalım” sözüne rağmen havanın da açmasıyla sokaklara çıkan Darıcalı vatandaşlar görenlere  “sokağa çıkma yasağı olmadan laf dinleyecek bir ülke değiliz” dedirtirken sokaklardaki kalabalık koronavirüs konusunda halen duyarlılık anlamında eksiklerimiz olduğunun bir işaretiydi. İsteğimiz tüm vatandaşlarımızın yetkileri bir an önce dinlemeleri ve evde kalmaları.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Farkında, mısınız, ölüyoruz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı