Haber Detayı
23 Şubat 2017 - Perşembe 14:57
 
Fırsat Kolluyor
Saddam Hüseyin'i sorgulayan ajan olarak tanınan John Nixon, FETÖ elebaşı Gülen için "Humeyni gibi dönmek için fırsat zaman kolluyor" açıklamasında bulundu.
- Haberi
Fırsat Kolluyor

Eski CIA Ajanından Çarpıcı 'Gülen' İddiası: Humeyni Gibi Geri Dönmek İçin Zaman Kolluyor

1 saat önce

Saddam Hüseyin'i sorgulayan ajan olarak tanınan John Nixon, FETÖ elebaşı Gülen için "Humeyni gibi dönmek için fırsat zaman kolluyor" açıklamasında bulundu.

Saddam Hüseyin'i sorgulayan ajan olarak tanınan John  Nixon, FETÖ elebaşı ile ilgili bomba bir iddiayı paylaştı.  Nixon, Gülen'in 1979  İran devriminden sonra  İran'a dönen ruhani liderleri Humeyni gibi dönmek için fırsat kolladığını söyledi.

"TÜRKİYE REJİMİNE TEHDİT"

Eski CIA çalışanı John Nıxon,  Irak'ın devrik lideri  Saddam Hüseyin'i sorgulayan CIA Başkanı olarak bütün dünyada tanındı.  Nixon, bu sorgulamayı yıllar sonra "Debriefing the President" adıyla kitaplaştırdı.  Nixon,  Amerika'nın Sesi'ne verdiği demeçte Fethulahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı  Fethullah Gülen hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı.  Nixon, "Gülen'in  Amerika da tanımadığını ancak  Türkiye'de Gülen'in rejime tehdit olarak görüldüğünün de bilincinde olduğunu biliyorlar. Gülen hala Humeyni gibi dönme planları yapıyor" dedi.

 

"GÜLEN HUMEYNİ GİBİ FIRSAT KOLLUYOR"

2003 yılında ABD'nin işgal ettiği  Irak'ta devrik lider  Saddam Hüseyin'i sorgulayan eski CIA çalışanı John  Nixon,  Amerika'nın Sesi'ne, Fetullahçı Terör örgütü lideri Gülen'in amacının 1979  İran devriminden sonra  İran'a dönen ruhani liderleri Humeyni gibi dönmek için fırsat kolladığını söyledi.  Nixon, ayrıca  Amerika'nın  Türkiye gibi müttefik bir ülkede darbe girişimlerini desteklemeyeceğini ve sokaktaki Amerikalıların Gülen'i tanımadığını ifade etti. Ve aynı zamanda  Türkiye'de Gülen'in rejime tehdit olarak görüldüğünün de bilincinde olduğunu söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fırsat, Kolluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı