Haber Detayı
24 Ekim 2016 - Pazartesi 14:40
 
Füsun Erdemir Lisesi'nden Kan Bağışı
Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve velileri kan bağışında bulundu.
Darıca Haberi
Füsun Erdemir Lisesi'nden Kan Bağışı

Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Darıca Kaymakamlığı ve Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de onayıyla Kızılay’la ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenlediler. Okul Bahçesi’nde düzenlenen Kan Bağışı’na öğrenci, öğretmen ve veliler yoğun ilgi gösterdi.

Okul Müdürü Mehmet Tuncay Koçbay kan bağışı öncesi gazetemize açıklama yaparak okul hakkında da bilgi verdi.  Koçbay yaptığı açıklama da, “Okulumuzda 650 öğrencimiz var ve 37 kişilik kadromuzla Sağlık alanında öğrenci yetiştiriyoruz. 25 derslikli olan okulumuz da Hemşire Yardımcısı, Ebe yardımcısı ve Sağlık Bakım Teknisyeni olmak üzere 3 alanda öğrenci yetiştiriyoruz.” Dedi.

KAN HAYAT KURTARIR

Okul Müdürü Mehmet Tuncay Koçbay, okulda öğrencilere kan bağışının önemi, düzenli kan bağışının insan sağlığına faydaları hakkında zaman zaman öğrencilere bilgilendirmede bulunduklarını, bu konuda öğrencilerden de geleceğin kan bağışçılarını hazırlama projesi oluşturarak kan bağışı etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi. Koçbay, "Kan bağışının hayat kurtardığını öğrencilerimize öğretmek amacıyla bu yıl ilk kez okulumuza Kızılay kan toplama ekiplerini kabul ettik. Kan vermeye uygun olan öğrencilerimiz kan bağışında bulundular. İnşallah gelecekte de kan bağışı konusunda herkes duyarlı olur." dedi.

60 ÜNİTE KAN BAĞIŞI

Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve velileri kan bağışında bulundu. 18 yaşını doldurmuş lise öğrencileri hayatlarında ilk defa kan vermenin heyecanını yaşarken, günün sonunda 60 ünite kan bağışı yapıldı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Füsun, Erdemir, Lisesi'nden, Kan, Bağışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı