Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 16:06
 
Gebze Bölgesi’ne Yakışır Proje
İMES OSB ortağı, Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sahibi olduğu ‘İmalat Sanayine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında hazırlanan projenin lansmanı önceki gün gerçekleştirildi. gerçekleştirilen lansmana Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Küçükay, davetliler ve öğrenciler katıldı.
Gebze Haberi
Gebze Bölgesi’ne Yakışır Proje

Lansmanda bir konuşma yapan İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Küçükay, “Gençlerin sanayiyi daha yakından tanıması ve mezun olduklarında işe hazır hale gelmeleri için proje hayati öneme sahip. Gebze Bölgesi OSB açısından zengin bir bölge. İşverenler kalifiyeli yetişmiş elemanlar istiyor. Bizim de bununla ilgili bazı projelerimiz var. Bu projelerimizden biri de bugün lansmanını gerçekleştirdiğimiz ‘İmalat Sanayine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı.’ Öğrencilerimizin her zaman destekçisi olarak zamanın gereklerine karşı onlarla birlikte yol alacağız.

ÇALIŞMALARDA BULUNACAĞIZ

İmalat sanayi ile eğitim kurumları arasında işbirliğinin geliştirilmesi, imalat sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlara yönelik mesleki eğitimde nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi, yenilikçi üretim metotlarına uygun mesleki eğitim altyapısının ve mesleki eğitim modellerinin geliştirilmesi amacıyla hayata geçen proje için İMES OSB proje kapsamında ihtiyaç duyulan makinelerin ve altyapı hazırlık sürecinde gereken araç gereçlerin önemli bir kısmını karşılarken satın alımlarda tedarikçi sağlayacak. Yetiştirilen öğrencilerin bölgede istihdamı ile ilgili de çalışmalarda bulunulacak.” dedi.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Bölgesi’ne, Yakışır, Proje,
Yorumlar
Haber Yazılımı