Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 09:24
 
Gebze’de duyarlılık kampanyası
Sokakta çalıştırılan çocuklar için Gebze'de duyarlılık çalışması başlatıldı. Gebze’ye asılan afişlerle konunun önemine dikkat çekilmeye çalışılıyor.
Gebze Haberi
Gebze’de duyarlılık kampanyası

Sokakta çalıştırılan çocuklar için Gebze'de duyarlılık çalışması başlatıldı. Gebze’ye asılan afişlerle konunun önemine dikkat çekilmeye çalışılıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin ortak yürüttüğü proje kapsamında Gebze'de vatandaşların yoğun olarak geçtiği yerlere afişler asıldı. Sokakta çalışan çocukların önüne geçmeye çalışan yetkililer ‘Geleceğimi satın alma’ sloganıyla harekete geçti. 'Çocuktan satın aldığınız her şeyle onun geleceğini elinden aldığınızı biliyor musunuz?' sorusunu vatandaşlara yönelten afişlerde, ‘İyilik yapmış olmuyoruz’ ibaresi yer alıyor.

SADECE BU NUMARALARI ARA

Dikkat çeken çalışmada hazırlanan afişlerde sokakta bu durumda bulunan çocukların da fotoğrafı kullanılarak, konuşma balonlarıyla 'Benden satın alacağın mendille benim geleceğimi satın aldığının farkında mısınız? Bana para verip hayatımı satın alma sadece bu numaraları ara' yazılarıyla Gebzelilere yapılması gerekenler anlatılıyor. Yetkililer bu durumdaki çocuklarla karşılaşıldığında ALO 153, 155, ALO 144 ve ALO 183 hatlarını aranması gerektiğinin altını ısrarla çiziyor.  Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Gebze Kaymakamlığı da bu konu üzerine çalışmalar yürütmüş, Kaymakam Güler ve kurum müdürleri bir araya gelerek, sokakta çalışan çocuklar için ne gibi adımlar atılması gerektiğini masaya yatırmıştı. Yetkililer, Gebzeli vatandaşlardan bu durumda olan çocuk gördüklerinde birim müdürlüklerine veya belirtilen telefon numaralarına geri dönüş yapmalarını talep etmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, duyarlılık, kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı