Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 12:02
 
Gebze’de Hayat Boyu Öğrenim
Gebze Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantıda konuşan Kurum Müdürü Mustafa Aydın, “Gebze’nin dört bir yanında kurslar açıyoruz ve açmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
 
 
Gebze Haberi


Gebze Halk Eğitim Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Gebze Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Aydın ile kurum öğretmenleri katıldı. Toplantıda Gebze Halk Eğitim Merkezi’nin projeleri hakkında bilgi verip sunum yapan Kurum Müdürü Mustafa Aydın, “1973 yılından beri Gebze’de hizmet veren Gebze Halk Eğitimi merkezimiz binlerce vatandaşımıza yüzlerce çeşit kurs ile ulaşıyor. Merkezimizde 9 kadrolu 300 usta öğretici ile geçtiğimiz yıl 197 çeşit, toplam 1131 kurs açılmış ve 23650 kişi açılan kurslara kayıt olmuştur. 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci dönemi itibariyle 151 çeşit, toplam 522 kurs açılmış olup 10772 kişi kurslara kayıt olmuştur. 4 tane Avrupa Birliği projemiz var. Yapılan Avrupa Birliği projelerinin  maliyetleri oldukça yüksek.

100 FARKLI YERDE KURSLAR AÇILDI

Merkez binamızda okuma yazma, pastacı çırağı, bilgisayar işletmenliği, tığ örücülüğü, 10 parmak klavye kullanımı, hazır gereçlerle yapılan nakışlar, temel muhasebe, turistik ve hediyelik eşya yapımı, basit nakış iğne teknikleri, makinede maraş işi, kadın üst giysileri dikimi, dantel anglez, bebek yapma, nevresim takımları dikimi, İngilizce, 4-6 yaş çocuk etkinlikleri, hijyen, Kastamonu çarşaf bağı, Türkiye bağımlılıkla mücadele eğitimi ve filografi alanlarında 20 farklı kurs düzenleniyor. Bunun yanında hizmeti vatandaşın ayağına götürme ilkesinden yola çıkarak sadece merkez binasında değil, Gebze’nin dört bir yanında, mahallelerden köylere, Milli Eğitime bağlı okullardan fabrikalara, derneklerden sivil toplum kuruluşlarına, spor salonlarından gençlik merkezlerine toplam 100 farklı yerde kurslar açıldı ve kurslarımız açılmaya da devam etmektedir.

DAHA BÜYÜK BİR BİNAYA İHTİYACIMIZ VAR

Merkez binamız bize yetersiz gelmektedir. Kurslarımızın çeşitlenmesi ve daha fazla kursiyer alabilmemiz için daha büyük bir binaya ihtiyacımız var. Ama biz 15 kursiyer sayısına ulaşan herkese usta öğretici temin ederek herhangi bir yerde kurs açabiliyoruz. Kurumumuzun düzenleyeceği kurslara katılmak için vatandaşlarımızın öğrenim belgesi ve kimlik fotokopisi ile başvurmaları yeterlidir. Özellikle okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması adına kişi sayısına bakılmaksızın vatandaşlarımızın ikamet adresine en yakın noktada okuma yazma kursları düzenlenmeye devam ediyoruz. Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi için almak için vatandaşlarımız kurumumuzun gebzehem.meb.k12.tr internet adresini, gebzehem@hotmail.com e-posta adresini ya da 0 262 641 16 40 numaralı telefonunu kullanabilirler.” diye konuştu. 

 

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Gebze’de, Hayat, Boyu, Öğrenim,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı