Gebze’de ihtiyaç sahipleri açıkta kalmıyor
Haber
29 Eylül 2020 - Salı 21:14
 
Gebze’de ihtiyaç sahipleri açıkta kalmıyor
Gebze Haberi
Gebze’de ihtiyaç sahipleri açıkta kalmıyor

Gebze Belediyesi, ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında, giysi kumbaralarından topladığı giysileri geri dönüşüme katkı sağlamak amacı ile Elden Ele Gönül Çarşısı’nda ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. 
Gebze Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında hayata geçirdiği geri dönüşüm projeleri ile gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak ve doğal kaynakları da koruma hedeflerini sürdürüyor. Gebze Belediyesi tekstil ürünlerini ekonomiye kazandırmak amacıyla ilçe genelinde 100’ün üzerinde noktada yer alan giysi kumbaralarından topladığı kıyafetlerin geri kazanımını sağlayarak hem ekonomiye can veriyor hem de ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gideriyor. 


100’DEN FAZLA NOKTADA
Geri dönüşüm ve sıfır atık konusunda oldukça hassas davranan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, giysi kumbaralarında yer alan ürünlerin yolculuğunu paylaştı. Başkan Büyükgöz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Yaptığımız çalışmalarla daha yaşanabilir bir Gebze için çabalıyoruz. Sıfır Atık Projesini Gebze Belediyesi olarak sonuna kadar destekliyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Gebze’de 100’den fazla noktada bulunan giysi kumbaralarından geri dönüştürülen kullanılabilir giyim ürünleri, Mevlana Pazaryeri’ndeki tesisimizde temizleyip, ütüleyip buradan ihtiyaç sahibine ulaştırılmak üzere Elden Ele Gönül Çarşısı’nda yerini alıyor. 


2 BİNİN ÜZERİNDE İHTİYAÇ SAHİBİNE DESTEK
Açılışı geçtiğimiz aylarda yaptığımız, belediyemizin sosyal belediyecilik hizmeti olan Elden Ele Gönül Çarşısı bu zamana kadar 2 binin üzerinde ihtiyaç sahibi vatandaşımıza destek oldu. Yaptığımız çalışmalarla daha yaşanabilir bir Gebze için çabalıyoruz. Çocuklarımıza daha güzel ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için herkesi Sıfır Atık Projesine destek vermeye, ihtiyaç fazlası kullanılabilir kıyafetlerini de Elden Ele Gönül Çarşısı’na ulaştırarak bu gönül ve hayır birlikteliğine paydaş olmaya davet ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, ihtiyaç, sahipleri, açıkta, kalmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı