Haber Detayı
07 Ocak 2018 - Pazar 09:35
 
Gebze'de Kudüs Sorunu Konuşuldu
Gazeteci Veyis Ateş, Tuğrul Selmanoğlu ve Gazeteci Süleyman Özışık Gebze’de, "İlk Kıblemiz Kudüs" konulu bir konferans verdi.
Gebze Haberi
Gebze'de Kudüs Sorunu Konuşuldu

Gebze Belediyesi Ocak ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Veyis Ateş, Tuğrul Selmanoğlu ve Süleyman Özışık 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanında bulunan kültür merkezi salonunda" İlk Kıblemiz Kudüs" konulu bir konferans verdi. Gebze Belediyesi ve İlim Yayma Cemiyeti Gebze Şubesi işbirliğinde gerçekleşen Konferansa Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Belediye Başkan Yardımcıları Engin GüzelSadık Albayrak, belediye meclis üyeleri, Ak Parti Gebze Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Yılmaz, İlim Yayma Cemiyeti Gebze Şube Başkanı Sedat Çelik ve çok sayıda Gebzeli katıldı.

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararının 20 yıl önce alınmış bir karar olduğuna dikkat çeken Veyis Ateş, "Amerika ilk kez İsrail'in arkasında bu kadar sert ve kararlı bir şekilde durmuyor. Bunun nedeni ise hepimizin bildiği Yahudi lobisinin baskısı. Aslında Kudüs'ün İsrail'in baş kenti olması kararı 22 yıl önce alındı fakat ertelene ertelene bu günlere gelindi. Peki neden şimdi böyle bir karar alındı. Trump'ın üzerinde çok baskı var ve iyice köşeye sıkışmış durumda. Bu durumda yapması gerek neydi politik bir karar alıp dikkatleri dağıtmaktı" dedi.

Daha sonra konuşan Gazeteci Tuğrul Selmanoğlu, "Ortada bir sorun varsa çözüm aramak için önce sorunun kaynağının ne olduğunu iyi bilmek lazım. Yaptığım araştırmalarda Tevrat ayetlerinde Yahudi ırkının üstün olduğu, direk ırkların sömürmesinin doğal olduğu ifade edilir. Bu sebeple Yahudiler olaylara bu şekilde yaklaşıyor. Ben Almanya'da doğup büyümüş biri olarak şuna şahit oldum. Almanlar Yahudilere yaptıkları yanlışı, zulmü derslerinde anlatarak ders çıkarıyorlar. Tarihte böyle bir zulme maruz kalmış bir millet nasıl oluyor da başka bir millete aynısını yapıyor aklım almıyor" diye konuştu.

Son olarak konuşan Süleyman Özışık, Filistinli insanların Türkleri kurtarıcı olarak gördüğünü belirterek, "Emin olun ki biz olduğumuz sürece onlar Kudüs'ü alamayacaklar. Fırsatı olan herkes hiç düşünmeden gitsin. Kudüs'e sahip çıkalım elimizden ne geliyorsa yapalım. Kudüs tüm İslam aleminin davasıdır ve bu dava bizim davamızdır. Oradaki insanlar emin olun Türkleri kurtarıcı olarak görüyor" şeklinde konuştu.

Konferans, katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından protokol üyeleri ve konuklar toplu hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'de, Kudüs, Sorunu, Konuşuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı