Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 13:54
 
Gebze’de vatandaşlar bilinçlendiriliyor!
Kocaeli Haberi
Gebze’de vatandaşlar bilinçlendiriliyor!

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce yürütülen ‘Mesajımız Var’ projesi kapsamında, vatandaşlar genel güvenlik kuralları ve suç oluşmadan önce yapılması gereken konular hakkında birçok farklı yolla bilinçlendiriliyor.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce, vatandaşlar genel güvenlik kuralları ve suç oluşmadan önce yapılması gereken konular hakkında bilgi sahibi olmaları amacıyla hazırlanan “Mesajımız Var!” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında 08.02.2019 tarihinde 1 adet Gebze, 1 adet Kandıra, 1 adet Umuttepe-Karamürsel hattında ve 3 tanesi Kartepe-İzmit-Umuttepe hatlarında olmak üzere, araç giydirme tasarımı yapılan 6 otobüs seferlerine başladı. Otobüslerde silah atma, emniyet kemeri ve dolandırıcılık konularında hazırlanan giydirmeler yapılırken, Aynı konular hakkında hazırlanan afişler duraklara asılarak, halkın yoğun olduğu yerlerde de bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

KAMUSPOTLARI YAYINLANMAYA BAŞLANDI

Ayrıca proje kapsamında hazırlanan “Tanımadığınız şahıslara para, altın, değerli eşyalar, bankamatik ve kredi kartı bilgilerinizi vermeyin”, “Polis, Asker, Hakim ve Savcı sizden herhangi bir nedenle para istemez”, “Emniyet kemeri sizi sevdiklerinizden ayırmaz” ve “Silah eğlence yada kutlama aracı değildir, yaşamları karartmayalım” mesajları içeren sesli Kamu Spotları yerel radyolar ve tramvaylarda yayınlanmaya başladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, vatandaşlar, bilinçlendiriliyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı