Gebze’den ÖSYM’ye Tepki
Haber
02 Kasım 2018 - Cuma 15:33
 
Gebze’den ÖSYM’ye Tepki
4 Kasım 2018 tarihinde yapılacak olan Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek adaylar, sınav merkezinde Gebze olmadığını öğrenince binlerce aday ÖSYM'ye tepki gösterdi.
Gebze Haberi
Gebze’den ÖSYM’ye Tepki

ÖSYM tarafından 4 Kasım 2018  tarihinde yapılacak olan Önlisans KPSS sınavında sınav merkezi tercihleri arasında Gebze yok. 360 bin nüfuslu büyükşehirli il olmaya aday Gebze daha önce ÖSYM sınav merkezi kriterlerine uyuyordu. Adaylar sınav merkezi seçiminde ‘Gebze’ olmadığı için Gebze’den 77 km uzakta olan İzmit, 136 km uzak Sakarya veya 67 km Yalova’da tercih yapmaya bırakıldı. Araba anahtarı ve bozuk paranın dahi alınmadığı KPSS sınavına nasıl gideceklerini soran adaylar ÖSYM’ye tepki gösterdi.

MAĞDUR EDİLİYORLAR

KPSS önlisans sınavı, 4 Kasım 2018 tarihinde saat 10.15’te yapılacak. Sınavda 15 dakika kuralı uygulanacak. Sınava girecek olanlar sınav binasına en geç 10.00’a kadar giriş yapmaları zorunlu. 10.00’dan sonra sınav binalarına giriş gerçekleşmiyor. Sınava girecek olan adaylar, KPSS nedeniyle şehir içi ve şehirlerarası araç trafiğinde yoğunluk yaşanacağını ifade ederek sınava yetişmeme korkusu yaşadıklarını belirttiler. Sınava girecek adaylar ve aileleri 360 bin nüfuslu Gebze’nin bir önceki Önlisans KPSS’de ve geçtiğimiz ay ortaöğretim KPSS’de sınav merkezi kriterine uyarken şimdi neden sınav merkezi kriterine uymadığı sorusuna cevap beklediklerini ifade ettiler.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’den, ÖSYM’ye, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı