Haber Detayı
16 Şubat 2017 - Perşembe 15:41
 
Gebze Halk Eğitim Merkezi Romanya’da Eğitimi Tamamladı
Gebze Halk Eğitim Merkezi tarafından Erasmus+ 2016 Teklif Çağrısı döneminde başvurusu yapılan ve kabul edilen “I.C.T. (I Can Teach) Adults” başlıklı Yetişkin Eğitimi alanında KA2 - Stratejik Ortaklıklar (Yenilik Ve İyi Uygulamaların Değişimi İçin İşbirliği) Projesinin ilk personel eğitimi toplantısı 6-10 Şubat 2017’de Romanya’nın Cluj kentinde yapıldı.
Gebze Haberi
Gebze Halk Eğitim Merkezi Romanya’da Eğitimi Tamamladı

Avrupa Birliği Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen bu projenin ilk toplantısına Gebze Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Çağlar Çelik, Günay Yurtseven, Tuğba Kocamış Doğan ve Elçin Cavit katıldı. Projenin öncelikli amacı yetişkin eğitiminde yer alan öğretmenlerin teknoloji kullanım becerilerini artırmak ve bu becerileri kendi sınıflarında kullanabilmelerini sağlamaktır. Bu çerçevede proje ortağı olan Türkiye, Almanya, İngiltere ve İtalya’dan eğitimciler Romanya’daki kurumun düzenlediği kurslara katıldı. Kurslarda öğretmenlere internet sitesi oluşturma, grafik tasarlama, sınıf ortamında kullanılabilecek programların ve bunların eğitimde nasıl etkili kullanılacağı eğitimi verildi. Ayrıca Romanya’da bulunan yetişkin eğitimi veren kurum ziyareti ile oradaki eğitim ve kursların nasıl gerçekleştiğini görme ve teknoloji park ziyareti ile de öğretmenlerin ve farklı mesleklerden kişilerin teknolojiyi kullanma becerilerini karşılaştırma imkanı elde edildi.

Projenin bir sonraki öğrenme ve öğretme ziyareti Mayıs ayında Londra’da gerçekleşecek ve öğretmenlerimiz eğitimlerine devam edeceklerdir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Halk, Eğitim, Merkezi, Romanya’da, Eğitimi, Tamamladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı