Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 15:12
 
Gebze’li çocukların karne sevinci!
2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönem karne töreni Darıca Gebze Kargalı İlkokulu ve ortaokulunda gerçekleşirken, Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci, dün karne alarak yaz tatiline başlayacak olmanın heyecanını yaşadı.
 
 
 
Gebze Haberi


18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayan 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı bugün yapılan törenle sona erdi. Gebze Kargalı İlkokulu ve ortaokulunda gerçekleştirilen törene Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şenol Pekgöz, okul müdürü Reşat Bilir, öğretmenler ile öğrenciler ve veliler katıldı.

ÖĞRENCİLER VALİ AKSOY’U ÇİÇEKLE KARŞILADI

Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, ilk olarak Mustafa Üstündağ ortaokulu öğrencilerinin halkoyunları gösterisini izledi. Karşılama gösterilerinin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, Okul öğrencisi Ebrar Gülşen’in “Eğitim” adlı şiiri ve Mimar Sinan ortaokul öğrencilerinin bağlama dinletisi ile devam etti. Sınıfları tek tek dolaşan Vali Aksoy, Gebze Kargalı İlkokulu ve ortaokulu öğrencilerine karnelerini ve karne hediyelerini vererek, tebrik edip başarılarının devamını diledi.

 

 

 

 

 

ÖĞRENCİLERDEN BEKLENTİMİZ TATİLLERİNDE KENDİLERİNİ HAZIRLAMALARI

Karne dağıtım töreninin ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yaptığı açıklamada; “Bir eğitim öğretim yılını karne dağıtım töreniyle tamamlamış olduk. 2017-2018 eğitim öğretim yılında Kocaeli’nde bin 257 okulda 23 bin 946 öğretmenizle birlikte 384 bin 412 öğrencimiz eğitim öğretim gördü. Bugün öğrencilerimiz karnelerini alıp tatile giriyor. Öğrencilerden beklentimiz tatillerinde dinlenmeleri ve yeni eğitim öğretim yılına kendilerini hazırlamalarıdır. Dinlendirirken de kendilerini geliştirecek sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmalarını tavsiye ediyoruz. Öğrencilerimizin velilerine de özellikle beklentinin altında not almış çocuklarına karşı daha duyarlı olmalarını istiyoruz.  Bütün velilerimizin de hassas bir şekilde davranmalarını istiyoruz. Başta il milli eğitim müdürümüz olmak üzere eğitim bürokrasisinde görev alan bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıla yine ayı heyecanla hazırlıklarımız devam edecek. Çocuklarımızın tatili en iyi şekilde değerlendirmelerini kendilerine tavsiye ediyorum. Değerli arkadaşlar, gençlerimiz daha iyi eğitmek, bilgi ve teknolojinin en üst noktasında yararlanmalarını sağlamak amacıyla Kocaeli genelinde her eğitim bölgesinde bir ilkokulumuza, ortaokulumuza ve lisemize kodlama atölyesi yapmak için bir çalışma başlattık. Bu çalışmalarımızın bir kısmı devam ediyor. Hedefimizi her eğitim bölgesinde bir kodlama sınıfının olması ve öğrencilerimizin bu kodlama sınıflarından en iyi şekilde yararlanmalarıdır. Biz özellikle Kocaeli’nde her ilçede öncelikli olarak bir okulumuzun pilot okul olarak seçilerek öğrencilerimizin bir müzik alanında bir enstrüman çalabilmesi, resim veya spor alanında da bir faaliyette bulunmaları konusunda bir çalışma yapmalarını arzu ediyoruz. Bunlarla ilgili çalışmalar başlatıldı Gebze İlçemizdeki bir örneğini de burada görmüş olduk. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diyen Vali Aksoy, öğrenci, öğretmen ve velilere iyi ve verimli bir tatil geçirmeleri temennilerinde bulundu.  Konuşmaların ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte okul içerisinde bulunan ve hayırsever tarafından yaptırılan Hande Sönmez Bilişim Salonunu gezdi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Gebze’li, çocukların, karne, sevinci!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı