Gebze sevsin seni Kocaeli
Haber
07 Mayıs 2019 - Salı 14:50
 
Gebze sevsin seni Kocaeli
Gebze Haberi
Gebze sevsin seni Kocaeli

Son seçimlerden sonrası Ak Parti’nin kalesi olarak nitelendirilen Kocaeli’nin artık surları sarsılamaya başladığını düşünen parti genel merkezi geçtiğimiz hafta bazı senaryoları uygulamaya koydu.

Bu senaryolara dahil olmak istemeyen il başkanı Abdullah Eryarsoy istifa kararını kamuoyu ile açıkladı. Öyle ya seçim sonuçlarından genel merkez milletvekillerini, belediye başkanlarını ve teşkilatlarını sorumlu tutsa da tek istifa edenin Eryarsoy olması önce ilginç geldi. Teşkilatın sorumlu tutulmasından dolayı Eryarsoy üstüne düşeni yaptı. İzmit’i kaybeden Ak partili ilçe teşkilatından çıt yok. Darıca’da 6 olan muhalefet meclis üyesi sayısı 12’ye çıktı…Çıt yok…

Abdullah Eryarsoy’un istifası ile herşey düzeldi 12 ilçede…

İl başkanlığı görevini vekaleten Mikdat Aydın sürdürüyor. Tabi bu Kocaeli’nin ne zoruna gidiyordur. Kocaeli her alanda olduğu gibi siyasette de hele de iktidar partisi çerçevesinde ki siyasetin bir numarasında bir Gebzeli isim oturuyor diye nasıl çatlıyordur tahmin edebiliyorum. İnşallah oruçlarını bozmuyorlardır.

Kocaeli’ye bir kötü haberim daha var. Kongre kararı alınmayacak. Doğal kongre tarihine kadar Gebzeli Mikdat Aydın başkanlığında Kocaeli Ak parti siyaseti devam edecek. Bir kötü haberim daha var Kocaeli’ye... Yine Ak Parti’nin Gebzeli isimlerinden biri olan Avukat Arif Aküzüm bu kongrede aday olmak için çalışmalara başladı. Hatta form dahi doldurdu dersem kimse “Yalan yazıyorsun” diyemez. Şimdi neden Arif Aküzüm’ün ismini dillendirdin ki diyenler vardır.  Ben şimdi dillendirdim siz yarın dillendirirsiniz diye… Kocaeli Sibel Gönül ismini dillendiriyor. Kocaeli Ak Parti siyaseti bu dağınıklık içinde ancak bir ağabey ile yola devam edebilir. Her kanadı toparlayacak bir isim ile yola çıkacak. Bunun Kocaeli basınında dillendirilen hiçbir isim olma ihtimali yok. Aslında bu ismi de burada yazarak tüm tahmin, spekülasyon ve beyin jimnastiklerine son verebilirim ama… Ama işte…

Bu arada Ak Parti genel merkezi başka sürprizler yapmaya da hazırlanıyor. Siyasetle az çok ilgilenen herkes artık biliyor ki artık belediye başkanlarının mutlaka 5 yıl görev yapma süreleri var diye bir kaide kalmadı. 5 yıllık dönemlerini doldurmadan Ak parti belediyelere kayyum atayarak yönetimi mevzut belediye başkanından alabiliyor ve gerekli başkan atamasını yapabiliyor. Aslında seçilmiş bir ismi görevden alarak yerine atama ile bir isimi başkan yapmak benimde içime sinen bir durum olmasa da özellikle Gebze Bölgesi denilen 4 ilçemizin yer aldığı sınırlar içinde bir belediye için böyle bir senaryonun hayata geçme olasılığı artık sadece benim bildiğim, beklediğim, tahmin ettiğim bir durum olmaktan çıktı.

Siyasi Hukuk Birim Başkanı olarak Kocaeli Ak parti başkanvekili olmasına dahi tahammül edemeyen Kocaelili Ak Partililer maalesef bu dağınıklık içinde bir ağabey ihtiyacı ortaya çıkardınız. Ve her zaman olduğu gibi Gebze gerekli ağabeyliği yapacak.  Oruçlu oruçlu belki yazdıklarım sizi tahrik edici, sinir zıplatıcı gibi yansıyor olabilir.

Yada yalandan sallıyor da diyebilirsiniz. Valla beni yıllardır hiç yanıltmayan genel merkezdeki bana yakın, cana yakın isimlerin yalancısıyım.

Saygılarımla

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, sevsin, seni, Kocaeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı