Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 09:25
 
Gebze’ye tam donanımlı okul!
Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımına başlanan Özel Adem Ceylan Teknik Koleji eğitimcilerden tam not aldı.
Gebze Haberi
Gebze’ye tam donanımlı okul!

Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay,  Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Aslan, Final Eğitim Kurumları Yönetim kurulu başkanı ve sahibi İbrahim Taşel, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, yardımcıları ve şube müdürleri, İş adamları, okul müdürleri katıldı.

TAM DONANIMLI VE MODERN

Toplantıda ilk olarak Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan konuştu. Doğan, “Ülkemizin geleceği ve Gebze’deki 85 bin gencimizin hayallerini gerçekleştirmeleri için çalışacağız. Bu güzel ve nadide okulu ilçemize, şehrimiz ve ülkemize kazandıran Adem Ceylan ağabeyimize sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi. Doğan’ın ardından konuşan Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan “Okulumuzu teknik kolej yapmak üzere planladık, projeleriyle, öğrenci başarılarıyla, tam donanımlı okulumuz gençlerimizin kollarına altın bilezik takacak, yerinde eğitim, yerinde üretim ve sanayimizde çalışacak ana elemanları burada yetiştirmeyi hedef olarak aldık” diye konuştu.

SANAYİNİN CAN DAMARI GEBZE

Başkan Ceylan’ın ardından Gebze Kaymakamı Mustafa Güler bir konuşma yaparak, “9 ayrı organize sanayimizde binlerce çalışanın olması, ülkemizin sanayide can damarının Gebze bölgesi olduğunu biliyoruz ve söylüyoruz. Bu sanayide çalışacak gençlerin bilgili ve yetenekli olması gerekir, bu gençlerin özgüveni yüksek, eğitim seviyesi yüksek, becerisinin tam olması için, modern donanımlı okullardan gençler yetiştirirsek, ülkemizi her zaman söylediğimiz ‘Çağ Atlayacak’ seviyeye getiririz. Böyle güzel bir Teknik Koleji Gebze’ye kazandıran Adem Ceylan’a teşekkür ederim” dedi. Yapılan konuşmaların ardından tüm misafirlere ve okul müdürlerine, okulun spor salonu, atölye ve laboratuvar alanları gezdirildi.

7 BÖLÜM 40 DERSLİK

Özel Adem Ceylan Teknik Kolejinde; Bilişim Teknolojileri Bölümü, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Bölümü, Makine Teknolojisi Bölümü, Metal İşleri Teknolojisi Bölümü, Motorlu Araçlar Teknolojisi Bölümü, Ulaştırma Hizmetleri Bölümü ile 40 Derslik,  Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuvarı, 6 Bölüm, 2 Bilgisayar Laboratuvarı, 20 atölye, 1 Olimpik Kapalı Spor Salonu, Açık Halı Saha, Kütüphane, Toplantı Odası, Müzik Salonu, 500 Kişilik Yemekhane, 120 Kişilik Konferans Salonu. Dini Vecibelerini Yerine Getirecek Alan, Sınıflarda ve Atölyelerde Akıllı Tahta, Bütün Birimlerde Wi-Fi, 1680 Öğrenci Kapasite, 75 Öğretmen, 20 Personel ve son derece teknolojik atölye ve donanımla mesleki eğitim verilir. Tam Donanımlı Revir, Sağlık Görevlisi, Engelli Rampası-Tuvalet-Lavabosu, Engelli İçin Asansör, Öğrencilere Dinlenme ve Aperatif için 2 adet Kantin bulunuyor.

ÖĞRENCİLERE VERİLEN HAKLAR

3308 Mesleki Eğitim Kanunu gereği son sınıf öğrencileri haftada 3 gün işletmede staj yapacağını, öğrencilerin öğrenimleri döneminde okulun atölyelerinde üretimde çalışabileceğini, çalıştıkları kadar ücreti döner sermayeden alabileceklerini belirtti. Staj yapan öğrencilerin Sigortaları Devlet tarafından ödeneceğini, stajyer öğrenciye işletme sahiplerince asgari ücretin 1/3 kadar ücret, stajyer kabul eden işletmelere Devlet tarafından asgari ücretin 1/3 nün 3/2 si kadar ödeneceğini, mezunların; Lise Diploması, eki olarak Europass Belgesi, İşyeri Açma Belgesi, Ustalık Belgesi, Üniversite Sınavına girme hakkı, Fabrikalarda çalışacaklar için Tekniker Unvanı hakkı.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’ye, tam, donanımlı, okul!,
Yorumlar
Haber Yazılımı