Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 09:13
 
Gebzeli Öğretmen Bir Milyon Öğretmen Arasında
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir’ projesi tanıtım filminde Gebzeli sınıf öğretmeni Sezer Ortadağ da yer aldı.
 
 
 
Gebze Haberi


Türkiye´nin 81 ilindeki öğretmenlerin eğitim ve öğretim alanındaki fikir, proje ve önerilerini, Milli Eğitim Bakanlığı’na iletebilmeleri için hayata geçirilen ‘Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir’ projesi için bir tanıtım filmi oluşturuldu. Tanıtım filminde Gebzeli sınıf öğretmeni Sezer Ortadağ ve öğrencileri yer aldı. Tanıtım filmi hakkında açıklama yapan Gebzeli sınıf öğretmeni Sezer Ortadağ, “Bakanlığımızın hayata geçirdiği ‘Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir’ adlı projenin tanıtım videosunda, ben ve öğrencilerim Minik Notalar’a da yer vermiş. Çok teşekkür ederiz, onur duyduk. İnanıyoruz ve tekrar tekrar söylüyoruz; Bu defa gerçekten çok güzel şeyler olacak. Çok çalışacağız, üreteceğiz, belki uykusuz geceleriniz olacak ama birlikte başaracağız.” dedi.
DİJİTAL ORTAMLAR OLUŞTURULACAK
Proje; öğretmenlerin fikirlerini doğrudan alabilmek için hayata geçecek. Benzer fikirler ortaya koyan öğretmenlerin bir araya gelebilmesi için dijital ortamların oluşturulacağı bildirildi. Proje kapsamında, Bakanlığa bağlı resmi okullarında görevli öğretmenler ‘MEBBİS’ sistemi üzerinden, özel okullarda görev yapanlar ise ‘e-Okul’ sistemi üzerinden fikir, proje ve önerilerini paylaşabilecek. Öğretmenlerin paylaştığı fikirler, Millî Eğitim Bakanlığının ilgili uzmanları tarafından ‘uygulanabilirlik’ yönünden değerlendirilecek. Değerlendirmelerin ardından fikirlerin teoriden pratiğe geçiş süreci başlayacak. Öğretmenler bu süreci platform üzerinden anlık şekilde takip edebilecek.
 EKİPLER KURULACAK
Ayrıca benzer fikir ve projeleri olan öğretmenlerin birbirlerinden haberdar olması sağlanacak. Ülkenin çeşitli bölgelerindeki öğretmenlerin yeni ekipler kurarak ortak projeler geliştirmelerinin önü açılacak. Projelere alanında tanınmış̧ isimler tecrübe paylaşımlarıyla destek verecek. Türkiye’deki girişimcilik merkezleri, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ile üniversitelerden fikir ve proje geliştirme konusunda destek alınacak. Böylece, yaklaşık bir milyon öğretmen, eğitim politikalarının karar ve yönetim surecilerine dahil edilecek.
KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Gebzeli, Öğretmen, Bir, Milyon, Öğretmen, Arasında,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı