Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 09:14
 
GTÜ’de Ek Kayıtlar Başladı
Gebze Teknik Üniversitesi’nde (GTÜ) ek kontenjan kayıtları başladı. Kayıtlar 5 Ekim’e kadar yüz yüze kayıt şartı ile devam edecek.
 
 
 
Gebze Haberi


Üniversiteden yapılan açıklamada, “Aday Öğrencilerin 01-05 Ekim 2018 tarihlerinde Gebze Teknik Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına; Öğrenci Bilgi Formu, Lise Diploması, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 2 adet Fotoğraf, Adli Sicil Kaydı evrakları ile şahsen başvurarak yüz yüze kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz. Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez. Öğrencilerimiz kimliklerini 15 Ekim 2018 tarihinden itibaren Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan alabileceklerdir.” denildi.
YETERLİLİK SINAVINA GİRECEKLER
Üniversitede ayrıca GTÜ’nün en az 30 veya 100 İngilizce dilinde eğitim veren bölümleri ile ilgili yapılan açıklamada, “GTÜ’nün en az 30 veya 100 İngilizce dilinde eğitim veren bölümlerine kabul edilen lisans öğrencilerinden GTÜ Senatosunca tespit edilen geçerli bir yabancı dil başarı belgesi ibraz edemeyenler 08 Ekim 2018 tarihinde saat 13:30 da Yabancı Diller Bölümü’nce yapılacak olan Yabancı Dil yeterlik sınavına girerler. Yabancı Dil yeterlik sınavında 100 tam not üzerinden en az 60 (CC) alan öğrenciler kayıt oldukları programlarda İngilizce eğitimi ve öğretimi takip edebilmeleri için yeterli kabul edilirler ve derslerine başlarlar.
SAYFADA İLAN EDİLECEK
Kayıt yaptıran öğrencilerden geçerli yabancı dil sınav sonucu sunan veya İngilizce sınavında başarılı olan ve birinci sınıfa kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerimizin; güz dönemi için ders kayıt haftasında (01-05 Ekim 2018) ders kaydı yaptırmaları gerekmektedir. Ders kayıtları ile ilgili duyuru Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’nca web sayfasında http://www.gtu.edu.tr/kategori/1007/3/ogrenci-isleri-dairebaskanligi.aspx ayrıca ilan edilecektir.” ifadelerine yer verildi. 
KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: GTÜ’de, Ek, Kayıtlar, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı