Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 11:15
 
GTÜ’ye bir ödül daha!
Yılın üstün başarılı genç bilim insanları arasında, GTÜ Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rezan Demir Çakan yer aldı. Türkiye Bilimler Akademisi(TÜBA)-Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (GEBİP) kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda 23 farklı üniversiteden 37 üstün başarılı genç bilim insanı TÜBA-GEBİP Ödülü’ne layık görüldü.
Gebze Haberi
GTÜ’ye bir ödül daha!

Yılın üstün başarılı genç bilim insanları arasında, GTÜ Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rezan Demir Çakan yer aldı. Türkiye Bilimler Akademisi(TÜBA)-Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (GEBİP) kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda 23 farklı üniversiteden 37 üstün başarılı genç bilim insanı TÜBA-GEBİP Ödülü’ne layık görüldü. Her yıl açıklanan Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanları arasına girmeyi başaran GTÜ Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rezan Demir Çakan GTÜ' de yeni nesil şarj edilebilir pil teknolojilerinin geliştirilmesi için elektrot malzemelerinin sentezleri ve karakterizasyonu ile elektrokimyasal analizleri konularında çalışmalarını sürdürüyor.

ÖDÜLLER CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN

TÜBA- GEBİP Ödülleri doğa, mühendislik, sağlık bilimleri ile sosyal bilimler alanlarında çalışan üstün başarılı genç bilim insanlarını, bilimsel çalışmalarını Türkiye’de sürdürmeleri, kendi çalışma gruplarını oluşturmaları, Türkiye kaynaklı uluslararası düzeyde nitelikli proje ve yayınlarını ödüllendirme ve teşvik amacıyla 2001’den beri veriliyor. Oldukça ilgi gören program kapsamında, ödül sahiplerine 3 yıl boyunca her yıl 20 bin liralık mali desteğin yanında, tez aşamasındaki doktora öğrencileri için de ayrıca her yıl 6 bin liralık ek destek ve akademi üyelerince danışmanlık ile uluslararası bilimsel etkinliklere katılım desteği de sağlanıyor. Ödüller Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen törenle sahiplerine verilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GTÜ’ye, bir, ödül, daha!,
Yorumlar
bitiş -->
Haber Yazılımı