Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 10:26
 
‘’Hasta Nakil Hizmeti’’ yüzleri güldürüyor
Kartepe’de yaşayan engelli Sebahattin Amca, haftanın üç günü Büyükşehir Hasta nakil araçlarıyla diyalize gidiyor
Kocaeli Haberi
‘’Hasta Nakil Hizmeti’’ yüzleri güldürüyor

Sağlık kuruluşlarından sürekli olarak tedavi hizmeti alması gereken hasta vatandaşlar için ulaşım, büyük önem taşıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de hasta nakil ambulanslarıyla hasta, kaza geçiren ve hastalığından dolayı sürekli olarak tedavi alması gereken vatandaşları, sağlık kuruluşlarına ulaştırıyor. 51 yaşındaki Sebahattin Öztürk, hem ayaklarından engelli hem de diyaliz hastası. Kocaeli’nin Kartepe İlçesi’nde yaşayan Sebahattin Amca, diyalize girmek için Büyükşehir Belediyesi hasta nakil araçlarıyla haftanın üç günü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gidip geliyor.

“ÇOK GÜZEL BİR HİZMET”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hasta nakil araçlarıyla haftanın üç günü diyalize giden Sebahattin Amca “Haftanın üç günü diyaliz için Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gitmek zorundayım. Engelli olduğum için normal araçlarla hastaneye gitmem oldukça zor oluyor. Büyükşehir Belediyesinin hasta nakil araçlarıyla hiç zorluk çekmeden hastaneye gidip geliyorum. Bu hizmetinden dolayı belediyemizden Allah razı olsun” dedi. 

2018 YILINDA ŞEHİR İÇİNDE 45 BİN HASTA NAKİL EDİLDİ

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren hasta nakil araçları hasta, kazan yapan ve sürekli hastalığı olan vatandaşlara 2018 yılı içerisinde yoğun bir şekilde hizmet verdi. 2018 yılının ilk on ayında 45 bin 50 vatandaş şehir içerisine nakil edilirken bin 164 vatandaşın ise şehir dışına nakli gerçekleştirildi. Bin 439 hastaya ise yerinde müdahale yapıldı.

22 HASTA NAKİL ARAÇIYLA VATANDAŞA HİZMET

Büyükşehir Belediyesi, modern 22 adet hasta nakil araçlarıyla Kocaeli’nin her köşesinde yatalak ve yürüyemeyen hasta vatandaşlarımıza hizmet ediyor. Bu hizmet için 441 11 41 numaralı hattı aramak yeterli oluyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘’Hasta, Nakil, Hizmeti’’, yüzleri, güldürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı