Haber Detayı
17 Aralık 2016 - Cumartesi 11:20
 
Hürriyet'in tepkisi dinmiyor: Bu kitap öldürün emri veriyor!
Fatma Kaplan Hürriyet, mecliste dile getirdiği Kütahya Belediye Başkanının yeni evlenen çiftlere hediye ettiği kitabın medyada büyük bir yankı uyandırmasının ardından konuyla ilgili bir açıklama daha yaptı.
Kocaeli Haberi
Hürriyet'in tepkisi dinmiyor: Bu kitap öldürün emri veriyor!

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde mecliste dile getirdiği Kütahya Belediye Başkanının yeni evlenen çiftlere hediye ettiği “Evlilik ve aile hayatı” kitabının medyada büyük bir yankı uyandırmasının ardından konuyla ilgili bir açıklama daha yaptı. Hürriyet açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bütçe görüşmelerinde AKP’li Kütahya Belediyesi tarafından evlenen çiftlere dağıtılan ‘Evlilik ve Aile Hayatı’, ertesi gün başka bir AKP’li belediye olan Denizli Pamukkale Belediyesi tarafından aynı şekilde çiçeği burnunda çiftlerimize hediye ettiği ‘Evlilik ve Mahremiyetleri’ isimli iki kitabı Türkiye gündemine taşıdım.

 

GÜLEREK KARŞILIK ALDI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile hükümet adına mecliste bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a ‘Bu kitaplar hakkında işlem yapacak mısınız?’ diye ısrarla sorsak da Aile Bakanımız bizlere sadece gülmekle karşılık verdi. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ise “Herkes dağıtır. Dağıtır ama vatandaşın da elinde bir terazi var. Onların dediğine siz katılıyor musunuz? Katılmıyorsunuz. Vatandaş da katılmıyor. Ama buna rağmen vatandaş katılıyorsa, o zaman da biz de acaba bir düşünelim mi diye farklı bir düşünceye sahip olmamız lazım” diyor. Ancak o kitaplarda yer alan ifadeler, toplumumuzu o kadar sarmış ki, parkta spor yapan hamile bir kadına saldırılabiliyor.

 

BOŞANMAK İSTEYEN KARISINI ÖLDÜREBİLİYOR

Kendisinden boşanmak isteyen karısını acımadan öldürebiliyor. Sokakta hilafet çağrıları kol geziyor. Bunlar bu cesareti nereden almaktadır? Sayın Bakan neye güveniyor bilmiyorum ama dolaylı da olsa kitabı savunmaya cesaret edebiliyor. Bizler, o kürsüden kadınlardan özür dilemelerini, kitap hakkında soruşturma başlatacaklarının açıklamasını beklerken bir bakan gülüyor, diğeri kitabı savunuyor.

 

İLGİNÇ SAVUNMA

Bir de madalyonun diğer yüzünde Kütahya Belediyesi tarafından ilginç bir şekilde savunulması var. Diyor ki Belediye Başkanı, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinden izin alınarak basılan bir kitaptır. Sakıncalı bir durum ve içerik olsa zaten devlet kitabın basılmasına izin vermezdi” diyor.

 

İSLAM’IN GÖRÜŞLERİ

Belediye Başkanı; “Kitaptaki görüşler, Kütahya Belediyesinin ya da bizim şahsi görüşlerimiz değil, İslam’ın görüşleridir” derken, kendi sözleriyle de çelişen ‘Bizim görüşlerimizi yazsa yapılan eleştirileri kabul edebiliriz’ cümlesini kurabiliyor. Kitapları yayınevinden satın aldıklarını, 3 yıldır da dağıttıklarını itiraf edebiliyor ve alınacak bir durumlarının olmadığını açıklamasının sonuna ekleyebiliyor. Kendilerinin çiftlere hediye olarak verdiği; kadınların dövülmesinden tutun da, sapkın cinsel birlikteliklere izin veren bir kitap hakkında konuşurken ‘Bizim suçumuz yok’a getirebiliyor. 

 

BAĞNAZLIK…

Yıllardan beri bağnaz düşünce yapısı ile mücadele ederken, bir belediye başkanının çıkıp da aynı bağnazlığı yurttaşlarımıza empoze etmeye çalışmasını asla kabul etmeyeceğiz. Elimizden geldiğince değil, toprağa karışana kadar yılmadan bu mücadeleyi devam ettireceğiz. Kimsenin de ne çocuklarımızı, ne kadınlarımızı ne de ailelerimizi kirletmesine müsamaha göstermeyeceğiz. Bizim amacımız sorumluların ortaya çıkarılması değildir ki, zira sorumlular zaten bellidir.  Amacımız sorumluların bir an önce hak ettikleri cezaya çarptırılmalarıdır ve bir daha kimsenin bu tür eylemlere cüret edememesidir”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hürriyet'in, tepkisi, dinmiyor:, Bu, kitap, öldürün, emri, veriyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı