Haber Detayı
26 Nisan 2017 - Çarşamba 13:35
 
HÜRRİYET’TEN HAYIR DESTEKÇİLERİNE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Kocaeli Haberi
HÜRRİYET’TEN HAYIR DESTEKÇİLERİNE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

HÜRRİYET’TEN HAYIR DESTEKÇİLERİNE TEŞEKKÜR ZİYARETİ

CHP Kocaeli İl Başkanlığı 16 Nisan Referandumunda ‘Hayır’ tercihine destek veren siyasi partilere teşekkür ziyaretinde bulundu

CHP Kocaeli İl Başkanlığı 16 Nisan Referandumunda ‘Hayır’ tercihine destek veren siyasi partilere teşekkür ziyaretinde bulundu. TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, İl yöneticileri Naim Keskin, Selim Yıldız, Adnan Tok ve Metin Düzgün, İzmit ilçe yöneticileri Ali Kuzu ve Hakan Çakar ile İl Referandum Koordinasyon Kurulu Başkanı Bozkurt Uslu; Saadet Partisi, Demokratik Sol Parti ve Demokrat Parti yönetimlerini ziyaret etti.

BU SİNERJİYİ DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ

CHP’li heyet; Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ile yönetimini, Demokratik Sol Parti İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DSP İzmit ilçe Başkanı Hülya Yıldırım ve yönetimleri ve Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül’e; 16 Nisan Referandumunda ‘Hayır’ tercihinde bulundukları ve çalışmalarını da bu yönde sürdürdükleri için teşekkür etti. Ziyaretlerde konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 16 Nisan Referandum sürecinde iletişim kurdukları kitlelerle yakaladıkları bağı devam ettirmek istediklerini dile getirerek, “Bu yakaladığımız sinerjiyi devam ettirmek istiyoruz. Bir araya gelmemiz bizim için çok değerliydi. Bu referandum sonuçları bizlere gösteriyor ki, bu ülkenin yarısı bu siyasi iklimde yaşamak istemiyor. Bu kitlenin büyük sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz. Bu kitle ile aramızdaki bağı koparmadan, bu ülkenin geleceği için birleşebileceğimizi gördük. Doğruların etrafında birleştik. Söz konusu vatansa gerisinin teferruat olduğunu hep birlikte gösterdik. Üzerimize düşen her şeyi yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

ÖN YARGILARI YIKTIK

Milletvekili Hürriyet, 16 Nisan Referandumunda halkın CHP’ye bakış açısının değiştiğini ve toplumun bazı kalıplarından kurtulduğunu dile getirdi. Hürriyet, “Bize yıllardır ön yargıyla bakan kitle ilk defa bu ön yargılarını yıkarak ‘CHP iyi bir şey diyor, dinlemek gerek’ dedi. Bir hukukçu olarak Türkiye’nin gidişatından çok endişeliyim. Daha güçlü bir diyalog kurmak için bu bağlarımızı daha da güçlendirmeliyiz. Bu oluşan olumlu havayı bir sonraki seviyeye taşımak bizim elimizde. Açılan diyalog kanallarını korumak için elimiz taşın altında. İktidar en büyük gücünü yerelden belediyelerden alıyor. Dolayısıyla yerel bazda sağlanabilecek bir ittifak pek çok şeyi değiştirebilir” ifadelerini kullandı. Ziyaretlerde konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ise referandumda yüzde 49 halk kesiminin tercihini hayırdan yana kullanmasının büyük bir başarı olarak değerlendirdi. Başkan Sarıbay, halkın yarısının hayır tercihi ile demokrasiden yana oy kullandığını belirterek, “Bu milletin yüzde 49’u demokrasi için birleşti. Bu yüzde 49’u beraber hareket edebilir hale getirmek zorundayız” dedi.

2019 YEREL SEÇİMLERİNDE DE BİRLEŞEBİLİRİZ

Açıklamalarına devam eden CHP Kocaeli İl Başkanı Sarıbay, “Demokrasinin devamı için şimdi nasıl birleştiysek 2019 yerel seçimlerinde de birleşebiliriz. Bundan böyle ayrı siyasi partiler de olsak birlikte hareket edebileceğimizi bu referandumda gösterdik. Referandum sürecinin ardından yüzde 49’un içinde olan her parti, her kesimle birlikteliğimiz devam edecek. Bu süreçte ilk defa siyasetle uğraşmayan vatandaşın bizlere ‘Ben ne yapabilirim’ diye sorduğuna şahit olduk. Özgürlükleri, Cumhuriyeti ve parlamenter sistemi savunmak için referandumda birlikte hareket ettik. Bu kesinlikle bir mağlubiyet olamaz, aksine bir galibiyettir. 2019’da yerel seçimleri almamak için de hiçbir nedenimiz yok. Birleşebileceğimiz çok fikir olduğunu gösterdik ve bunu yeniden gösterebiliriz. Şahsım ve partim adına Hayır’da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

HAYIR KANADI OMUZ OMUZA OLMALI

Ziyaretler esnasında konuşan SP Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Biz umuyoruz ki CHP referandum öncesi siyasetini devam ettirir. CHP'nin ne kadar katma değeri varsa Saadet Partisi'nin de o kadar oransal bir katkısı vardır. Sahada pek çok kırılmalara neden olduk. Bu dönemden sonra da CHP’den etkili çıkışlar bekliyoruz” dedi. DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu ise Türkiye’nin önemli bir sınavdan geçtiğini dile getirerek, “Bu sınavdan yenik çıktığımızı düşünmüyorum. Yüzde 49 dediğimiz ‘Hayır’ kanadının parlamenter sistemi, cumhuriyeti sevenlerin omuz omuza gitmesi gerekir diye düşünüyorum. 2019'a temkinli bakmakta fayda var. 2019’da AKP kaybetmemek için elinden geleni yapacaktır” dedi. DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ise; “Türkiye’nin temel taşlarını geliştiren iki partiyiz. Son 15 senede kimlerin yönettiği belli olmayan bir ülke haline geldik. Yerel seçimlerde belediye alabilecek potansiyele sahibiz. İzmit’te AKP'nin referandumla yıkıldığını da gördük” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HÜRRİYET’TEN, HAYIR, DESTEKÇİLERİNE, TEŞEKKÜR, ZİYARETİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı