Haber Detayı
04 Şubat 2016 - Perşembe 11:46
 
İdris Demir Bu Kez Sert Konuştu
Ak Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyesi ve Gebze bölgesinin tanınmış siyasetçisi ve iş adamı İdris Demir, PKK terör örgütünün bu ülkeye ve Kürt halkına verdiği zararlar karşısında çok sert açıklamalarda bulundu..
Kocaeli Haberi
İdris Demir Bu Kez Sert Konuştu

İŞTE İDRİS DEMİR'İN O AÇIKLAMASI

Yeter artık çek milletin üzerinden silahı, çek milletin üzerinden zulmü baskıyı. Yeter artık "Kürtlerin haklarını savunuyorum" deyip Kürtlerin haklarını gasbettiğin, kırk yıldır doğu ve güneydoğu bölgesi halkı üzerinde estirdiğin terör, baskı, şiddet yeter. Hem o bölgelerin kalkınmasını engellediniz hem de o bölgelerde yaşayan insanların kalkınmasını gelişmesini okumasını ticaretini.

Her şeyini mahvettiniz. Bir topluma böyle bir zulmü insan olan hiçbir kavim millet inanç sahibi kimse yapmaz yaptırmaz. 

Ya siz kimsiniz kime hizmet ediyorsunuz? Nasıl Kürt halkının hakkını savunuyorsunuz ki Kürt halkına en büyük zulmü baskıyı yıkımı siz yapıyorsunuz. Yıllardır kana gözyaşına boğdunuz. Kürtleri evinden barkından köyünden şehrinden ettiniz. Kendi yerlerinde rahat yaşamalarına engel oldunuz, çocuklarını zorla dağa çıkardınız, iş adamlarından haraç topladınız, sözde özgürlük mücadelesi deyip Kürtleri kandırdınız, Kürtlerin elinde olan özgürlüğü aldınız. 

Siz Kürtlerin asıl baş düşmanısınız. Doğu ve güneydoğudan sizin zulmünüzden kaçan Kürtler ne Irak'taki Kürt bölgesine, ne İran'daki ne de Suriye'deki Kürt bölgelerine gitmedi. Yine özvatanları olan Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında Türk bayrağının dalgalandığı şehirlere yerleştiler. Kürtlerin gerçek vatanı öz vatanı Türkiye'dir ve Kürt halkına sahip çıkan can ve mal güvenliğini yasalarla güvence altına alanda Türkiye cumhuriyeti devletidir. 

Bunu dünya görüyor, Kürt halkı görüyor, siz daha neyin peşindesiniz ey PKK, ey HDP yeter. Yazık günah bu millete bu kadar ettiğiniz zulüm. Çekin kirli ellerinizi bu milletin yakasından. Bu milletin asla ne temsilcisi ne de savunucusu olamazsınız. Olsanız olsanız düşmanı olursunuz. Ancak Kürtler, Türkler, Çerkezler, Lazlar, Gürcüler, Boşnaklar, Manavlar, Araplar ve Türkiye'de yaşayan tüm halklar bir arada yaşamaktan mutlu. Sizsiniz mutsuz rahatsız olan, sizsiniz Kürtlerin huzurunu bozan. 

Yeter artık yeter bizi bize düşman edemezsiniz. Çünkü biz aynı Allaha inanan aynı Kurana inanan, aynı kıbleye yönelen Hz. Muhammet'in ümmetiyiz. Bizi bölmek parçalamak sizin ve sizin taşeronluk yaptığınız Siyonistlerin işiyse bir birimize kenetlenmek, yıllardır olduğu gibi bundan sonrada bir arada kardeşçe yaşamakta bizim ilkemiz sevdamız kararımızdır.

Okul bombalayacan, yol kesecen, yapılan hizmetleri engelliyecen, araçları iş makinelerini yakacan, evinde uyuyan polisi katledecen, eşiyle pazara çıkan askeri katledecen, bunun adını da "Kürt halkının haklarını savunuyorum" koyacan. Yahu böyle bir caniliğin hainliğin katilliğin adı teröristliktir bölücülüktür.

Batıda Belediyeler kepçe iş makinesi alır, yol kaldırım yapar. Çizre'de, Sur'da Mardin'de Diyarbakır'da, Siirt'te de belediyeler şehirlere hendek kazmak, yolları yıkmak için kepçelerini iş makinelerini kullanır, terör örgütüne hizmet için kullanır. Bu mudur sizin yönetim anlayışınız?

Kaynak: Editör:
Etiketler: İdris, Demir, Bu, Kez, Sert, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı