Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 12:55
 
İl Başkanları Toplandı
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından her ay düzenli olarak kahvaltı da buluşan 7 il başkanı bu ay da bir araya geldi
Kocaeli Haberi
İl Başkanları Toplandı

Ramada Otel’de gerçekleşen il başkanları toplantısı bu ay MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Ülke ve kent gündeminin değerlendirilmeye alındığı toplantıya MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün yanı sıra AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ve BBP İl Başkanı Serhat Duyar katılım gösterdi. Son günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik “Tez zamanda helvanı yemek nasip olur İnşallah” şeklindeki sosyal paylaşımı ile çok konuşulan İYİ Partli İl Başkanı Haluk Ulusoy hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Kim kimin helvasını yer bunu zaman gösterir. Karar yeryüzünde değil gökyüzünde verilir. O akşam herhalde viskiyi fazla kaçırdı. Ruhsal bunalım yaşayan bir arkadaş galiba. İş adamı olabilirsin ama adam olmak başka bir şey” dedi.

CENAZEMİZ VARDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen programlara neden katılım gösteremediği sorulan SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “O gün cenazemiz vardı. Ondan dolayı iştirak edemedik. Teşkilat mensuplarıyla birlikte. Bayram hepimizindir. Bu bayramın güçlenmesi için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir” dedi.

MEVLİTE KATILACAĞIZ

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü vesilesiyle Yahya Kaptan’da bulunan Akşemsettin Camii’inde mevlit okutturacağının hatırlatılması üzerine değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Güzel bir proje takdirle karşılamak lazım. Mehmet Ümit Küçükkaya daha önce böyle bir mevlüt yapmıştı. Biz Hasan beyi bu hareketinden dolayı takdir ediyoruz.  Mehmet Bey’le beraber mevlide katılım göstereceğiz” diye konuştu.

VİSKİYİ FAZLA KAÇIRDI

Son günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik “Tez zamanda helvanı yemek nasip olur İnşallah” şeklindeki sosyal paylaşımı ile çok konuşulan İYİ Partli İl Başkanı Haluk Ulusoy hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Kim kimin helvasını yer bunu zaman gösterir. Karar yeryüzünde değil gökyüzünde verilir. O akşam herhalde viskiyi fazla kaçırdı. Ruhsal bunalım yaşayan bir arkadaş galiba. İş adamı olabilirsin ama adam olmak başka bir şey. Siyasette adam olmak daha önemli bir şeydir. Mevcut siyasi partinin nasıl insanlar tarafından yönetildiğini göstermesi bakımında ortadadır. Biz onları Allah’a emanet ettik” şeklinde konuştu.

TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA

İYİ Parti İl Başkanı Haluk Ulusoy’un paylaşımlarına ilişkin açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Talihsiz bir açıklama. Bu paylaşımları kabul etmek mümkün değil. Bize yakışmaz. Amacımız toplumda birleşmeyi sağlamaktır. Doğru değil. Kendisi kaldırmış ama bu mazeret olamaz tabi ki. Kimsenin düşmanı için bile bunları kullanması sağlıklı değil” değerlendirmesinde bulundu. Sarıbay’ın ardından söz alan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Üçüncü üniversite konusunun Kocaeli ayağını geçtik. Kocaeli ayağında olumlu bakılıyor. Ankara ayağı var. Rafa kaldırılmış değil. Sanırım birkaç ay içerisinde bu konu hakkında adım atılacaktır” diye konuştu.

CEYHAN ENDİŞE ETMESİN

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın, geçtiğimiz günlerde yappmış olduğu “CHP siyasi parti çöplüğüne doğru hızla ilerliyor” açıklamalarının hatırlatılması üzerine değerlendirmede bulunan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Şemsettin başkan adına talihsiz bir açıklama olmuş. CHP 94 senedir ayakta dimdik duruyor. Nice partiler yok olup gitti.  Bizim için bir sıkıntı yok. Endişe etmesin Şemsettin Ceyhan” ifadelerini kullandı. Sarıbay ayrıca, “Ben 2018’deki il kongresine kadar il başkanları toplantısına katılmayacağım” dedi. Parti içi eleştirilerden dolayı mı katılım göstermeyeceği sorulan Sarıbay, “Eğer iki ay sonra bu toplantılar devam edecekse daha düzenli bir yapı kurulması lazım. Bunu daha geniş yapıya büründürmemiz lazım. Parti içi eleştirilerde haklılık payı olanlar da var” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Başkanları, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı