İnsanlık ölmesin!
Haber
12 Ocak 2017 - Perşembe 13:30
 
İnsanlık ölmesin!
Savaşın mağduru mazlum Halep halkı için seferberlik sürüyor. Gebze’den dün 3 tır dolusu yardım malzemesi Halep’e gitti. Kaymakam Arslan, “İnsanları öldüren bir rejim var. Biz ‘insanlık ölmesin’ diyerek bu yardımları yapıyoruz. Katkısı olan herkesten Allah razı olsun” dedi.
Gebze Haberi
İnsanlık ölmesin!

Gebze İlçe Müftülüğü öncülüğünde Gebzeli yardımseverlerden toplanılan gıda ve çeşitli ihtiyaç malzemeleriyle yüklü TIR, dün öğlen namazı çıkışı Mutlukent’te bulunan Şehit Ömer Halis Demir Kur’an Kursu önünde yapılan dua ile uğurlandı. Yardım TIR’ını uğurlayanlar arasında Gebze İlçe Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze İlçe Müftüsü Şaban Apaydın ve çok sayıda vatandaş yer aldı. 


HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN!
Yardım Tırı uğurlama öncesinde Gebze İlçe Kaymakamı Mehmet Arslan yaptığı konuşmada, ”İnsanlık ölmesin diye sloganımız var. İnsanları öldüren bir rejim var. Bu insanları öldürenlerin geri kalanlarında da artık biz imtihan ediliyoruz. Bu millet öyle büyük bir millet ki Müslümana ensar olmuş. Kayri Müslime’de hiçbir zaman kapısını kapatmamış. Şuan da Türkiye seferber oldu. Halep’te sıkıntı içerisinde olan inşalara yardımlar ediliyor. Katkı da bulunan herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.


1 TIR ÇADIR 3 TIR GIDA BATTANİYE!
Gebze Müftüsü Apaydın ise yaptığı konuşmada; “Ayni ve nakli yardım olarak başkanlığımız  ‘Halep’te insanlık ölmesin’ adı altında yapılan kampanyaya bizde Gebze olarak katıldık. Daha önce camilerimizden toplanan 216 Bin TL nakli yardım gönderdik. Şimdi ise 3 Tır dolusu malzeme gönderiyoruz. Bir TIR’da tamamen çadır diğer iki Tır ise gıda ve battaniye ile doldurduk. Bundan sonra mazlumlara mağdurlara yardım etmeye de devam edeceğiz İnşallah günahlarımıza kefalet olur. Cenabı hak memleketimizin üzerinde olan bele ve musibeti bu şekilde inşallah kaldırmış olur” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnsanlık, ölmesin!,
Yorumlar
Haber Yazılımı