Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 18:32
 
İşte FETÖCÜ Milletvekiller...MİT Liste verdi
MİT'in Alman dış istihbaratına ilettiği "FETÖ'cüler" listesinde iki kadın milletvekilinin de bulunduğu ortaya çıktı. Alman makamların, MİT'in listesindekileri dikkatli olmaları konusunda uyarmıştı.
- Haberi
İşte FETÖCÜ Milletvekiller...MİT  Liste verdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı  Hakan Fidan'ın şubat ayındaki  Münih Güvenlik Konferansı sırasında Alman dış istihbarat servisi BND'nin Başkanı Bruno Kahl'e ileterek destek istediği listenin ayrıntılarıyla ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Alman basını, FETÖ yapılanmasıyla ilişkili olduğu belirlenen 300 kişi ve 200 kuruluştan oluşan listede Alman Federal Meclisi milletvekili Michelle Müntefering'in adının da geçtiğini ileri sürdü.

MİLLETVEKİLLERİNİN İKİSİ DE KADIN

Süddeutsche Zeitung ile kamu yayıncılık kuruluşları NDR ve WDR'in ortak araştırma ağının ulaştığı bilgiye göre MİT'in listesinde  Sosyal Demokrat Parti'den (SPD) Federal Meclis milletvekili Michelle Müntefering ile Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili bir  Berlin eyalet parlamentosu kadın milletvekilinin adı yer alıyor.

"FETÖ İLE İYİ İLİŞKİLER İÇİNDELER"

İki milletvekilinin isminin de MİT'in dosyasındaki 10 numaralı tabelada 'FETÖ'yle iyi ilişkiler içindeki güç merkezleri ve sivil toplum kuruluşları' başlığı altında geçtiği kaydediliyor.

ALMAN-TÜRK PARLAMENTERLER GRUBU BAŞKANI

Federal Meclis milletvekili Müntefering'in Pazartesi günü Federal Emniyet Teşkilatı tarafından konuyla ilgili bilgilendirildiği bildirildi. Federal Meclis Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Müntefering, aynı zamanda Alman-Türk Parlamenterler Grubu Başkanlığı görevini yürütüyor. Müntefering en son şubat ayında Alman meclisinden milletvekilleriyle birlikte  Türkiye'yi ziyaret etmişti.

DAHA ÖNCE İPUÇLARI VERİLMİŞTİ

Alman  İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Günter Krings daha öncesinde yaptığı açıklamada MİT'in ilettiği listede bir Federal Meclis milletvekiliyle Federal Meclis üyesi olmayan bir kadın politikacının da yer aldığını açıklamıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşte, FETÖCÜ, Milletvekiller...MİT, , Liste, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı