Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 15:38
 
İSU, Gebze’deki arızalara son verecek!
Gebze Haberi
İSU, Gebze’deki arızalara son verecek!

Gebze ve Çayırova’da içmesuyu ihtiyacının karşılanmasında uzun yıllardır kullanılan 1200 mm çapındaki CTP borularının ani arızalara ve buna bağlı olarak uzun süreli su kesintilerine neden olması üzerine hazırlanan projenin inşaat çalışmalarına başlandı. Yapılan çalışmalar kapsamında içmesuyu hattı çelik borular ile yenilenecek, vana, vantuz ile tahliye odaları yapılacak.

Gebze’de geçtiğimiz yıl içerisinde birkaç defa meydana gelen ani arızalar sonucu Gebze ve Çayırova’da uzun süreli su kesintileri meydana gelmişti. Yıllardır kullanılan 1200 mm çapındaki CTP borularından kaynaklanan arızaların önüne geçmek için proje hazırlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, ihale sürecinin ardından hattın yenilenmesi için boru imalat çalışmalarına başladı.

1.5 KM ÇELİK HAT YAPILIYOR

Arızaların ve buna bağlı olarak oluşan uzun süreli su kesintilerinin önüne geçilecek olan çalışma kapsamında, 1300 mm çapında çelik borular kullanılarak toplam 1537 metre uzunluğunda içmesuyu hattı deplase edilerek yenilenecek. Proje kapsamında ayrıca birer adet vana, vantuz ile tahliye odaları yanısıra 300 mm çapında boru hattı deplasesi de inşa edilecek.

SAĞLIK, “KESİNTİSİZ HİZMETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Kesintisiz hizmet etmeye önem verdiklerini ifade eden İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, projenin 5.8 milyon liraya mal olacağını söyledi. Önümüzdeki Haziran ayı içerisinde imalat çalışmalarını tamamlayacaklarını belirten Genel Müdür Ali Sağlık, “Başlanan çalışmaların program çerçevesinde tamamlanması ile birlikte içmesuyu isale hatlarında ani arızalardan kaynaklanan su kesintilerinin önüne geçeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın bize belirlediği hedefler doğrultusunda temel amacımız olan halkımıza kesintisiz hizmetlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSU,, Gebze’deki, arızalara, son, verecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı