Haber Detayı
11 Eylül 2018 - Salı 11:29
 
Karabacak, “Başarılı Bir Dönem Geçirdim”
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bir basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Karabacak, “Göreve geldiğim günden bu yana söz verdiğimiz ve vermediğimiz projeler ile başarılı bir dönem geçirdik.” dedi.
Darıca Haberi
Karabacak, “Başarılı Bir Dönem Geçirdim”

Darıca Teras Cafe’de düzenlenen toplantıda Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bir konuşma yaptı. Başkan Karabacak, “Ülkemiz zor bir süreç içinde. Bu sürecin en önemli bölümünü ekonomik sorunlarla ilgili. İnanıyorum ki ülkemiz bu sorunların üstesinden gelecek güçtedir. Cumhurbaşkanımız bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor. Vatanımıza destek olmak için biz de bazı adımlar atmak durumundayız. Önceliklerimiz milletimizin genel ihtiyaçlarıdır.

TASARRUFA GİDİYORUZ

Seçim beyannamelerimizde milletimize verdiğimiz sözlerimizi tutacağız. Önümüzde 2019 yerel seçimleri var. Daire müdürlerimiz binmiş oldukları araçlarını havuza bıraktılar. Araç fazlalıklarını kullanmadan geri iadesini sağlayacağız. Burada ciddi bir tasarrufa gidiyoruz. Bu önemli bir karardı. Belediyelerimizin değişik birimlerinde mal alımlarından da ciddi bir tasarruf söz konusu. Bu tasarrufları yaparken bir yandan da seçim beyannamemizdeki sözlerimizin tamamını yerini getiriyoruz. Söz vermeyip de yeni projeler ürettiğimiz proje sayımızda bir hayli fazla.

ÇALIŞMALARIN YÜZDE 90’I BİTTİ

3 tane mahalle konağımız ve 2 aile sağlık merkezimiz açılışa hazır şekilde. 3 caddemizin aydınlatma çalışmalarını tamamlıyoruz. Bayramoğlu Balyonoz Koyu çalışmalarında yüzde 85 tamamladık. Trafik eğitim parkı çok önemsediğimiz projemiz. Küçük bir şehir kuruyoruz. Bu şehirde çocuklarımız burada küçük arabalarla trafikte nasıl davranmaları gerektiği çok modern bir trafik parkı yapıyoruz. Tarihi İskoliye Mektebi’nin restorasyonunu tamamladık. Burası millet kıraathanesi olacak şekilde malzeme alımları devam ediyor. Kapalı pazarımızın temelini attık orada da çalışmalarımız devam ediyor.

DARICA’YA KENTMEYDANI

Darıca-Gebze Metrosu çalışmalarında müteahhitte teslimi tamamlandı. Burada da çalışmalar devam ediyor. Özellikle askeri kışlanın Darıca Belediyesi’ne teslimi önemli bir husus. Burayı düzenleyerek millet bahçesi yapacağız. Burada büyük bir kent meydanı ile okulların bir bölümünün oraya taşınması ve kamu hizmet binalarının bazılarının buraya toplanması önemli bir çalışma. Liseli gençlerimizin servislere binmesi daha kolay. Ama ilkokul için kolay olmuyor. Şehir merkezinde bulunan okulları ilkokul yaparak minik yavrularımızın okula gidişini kolaylaştıracağız.

SÖZÜMÜZ SÖZDE KALMADI

Sonbahara yaklaştığımız bu günlerde sel ve su baskınlara karşı çalışmalarımız devam ediyor. Sancaktepe’de yapacağımız projemiz tasarruf planımıza dahil değil. Önümüzde bulunan yerel seçimlere kadar projelerimiz ve çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyor. Yerel seçim adaylığı nasip kısmet işi. Yüzde 99 başarı ile vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Bunun haricinde de söz vermeyip tamamladığımız projelerimiz ile birlikte başarılı bir dönem geçirdik. Şehrimizde çok önemli hizmetler yaptık. Sözümüz sözde kalmadı.” diye konuştu.

 

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karabacak,, “Başarılı, Bir, Dönem, Geçirdim”,
Yorumlar
bitiş -->
Haber Yazılımı