Haber Detayı
23 Kasım 2016 - Çarşamba 12:58
 
Karabacak'tan 'Gebze' açıklaması
'BIRAKIN GEBZE'Yİ ULUDAĞ'A KAYSERİ'YE BİLE PROJE YAPARIM, BU İŞTE SİYASİ PLAN YOK'
Darıca Haberi
Karabacak'tan 'Gebze' açıklaması

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gebze Balçık Köyü'ne proje yapılmasına yönelik eleştirilere açıklık getirerek "Gebze'den yar aldık diye eleştiriyorlar. Bugün Beyoğlu Belediyesi Kandıra'dan yer alarak vatandaşları için tesis yapıyorsa ben ülkenin her köşesinde tesis yaparım. Bırakın Gebze'yi Uludağ'da, Kayseri'de bile yaparım. Bu işte siyasi bir plan yok. Altını kalın çizgilerle çizerek özellikle vurguluyorum." dedi.

 

DARICA'YA OLİMPİYAT KÖYÜ

Başkan Karabacak, basın toplantısında yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: "Darıca Piri Reis Mahallemizde Mini Olimpiyat Köyü projemizi hayata geçireceğiz. 80 dönüm arazide deniz sporları, atletizm, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, açık spor sahası olacak. Dere ıslahını yapıp kano sporu yapılacak hale getireceğiz. Projelendirmenin yüzde 60'ı tamamlandı. Bittiğinde Darıca tam anlamıyla bir spor şehri olacak."

GEBZE'YE DEĞİL ULUDAĞA'DA YAPARIM

Darıca Belediyesi olarak Gebze'ye proje yapılmasına yönelik eleştirilere de açıklık getiren Başkan Karabacak, "Gebze Balçık Köyü'nde 500 dönümün üzerinde bir alanda Çataldağ Mesire alanı yapıyoruz. Çalışmalar başladı ve hızla ilerliyor. Gebze'den yar aldık diye eleştiriyorlar. Bugün Beyoğlu Belediyesi Kandıra'dan yer alarak vatandaşları için tesis yapıyorsa ben ülkenin her köşesinde tesis yaparım. Bırakın Gebze'yi Uludağ'da, Kayseri'de bile yaparım. Bu işte siyasi bir plan yok. Altını kalın çizgilerle çizerek özellikle vurguluyorum." dedi.

DARICA'YA TARİH KORİDORU

Belediye Başkanı Karabacak Darıca Kalesi’nin restorasyon çalışması için projenin hazır olduğunu belirtirken verilecek start için anıtlar kuruluna yazılan yazıya cevap beklendiği de öğrenildi. Darıca’nın tarihi dokusunun canlı tutulması adına bir dizi projeleri hayata geçireceklerini belirten Başkan Karabacak, “İstasyon Caddesi’nden Yalı Mahallesi’nde ki iskeleye kadar olan mesafe üzerinde ki eski Darıca evleri, eski kilise ve okulun restorasyonu ile Darıca’nın tarih koridorunu oluşturacağız.”dedi.

KAPALI PAZAR VE OTOPARK

Darıca'nın bütün mahallelerinde proje yaptıklarını kaydeden Başkan Karabacak, "Bayramoğlu Balyanoz Koyunda 2 bin 500 metre uzunluğunda Darıca sahili gibi sahil düzenlemesi yapıyoruz. Darıca sahilimizdeki sıcak piknik alanı çalışmamız devam ediyor. 50 dönüm ola deniz kenarındaki piknik alanımız önümüzdeki yaz başında piknik yerleri hazır olacak. Nenehatun Mahallemize Kent Park yapıyoruz. 35 dönüm alan üzerindeki projede cami, mini kültür merkezi ve sosyal donatı alanları olacak. Cami Mahallemizdeki Kapalı pazar ve otopark projemizi hazırlıyoruz. Görsel olarak da çok özel bir proje olacak." diye konuştu.

DARICA KALESİ RESTORE EDİLECEK

Belediye Başkanı Karabacak, Darıca Kalesi’nin restorasyon çalışması için projenin hazır olduğunu ifade etti. Darıca’nın tarihi dokusunun canlı tutulması adına bir dizi projeleri hayata geçireceklerini belirten Başkan Karabacak, “İstasyon Caddesi’nden Yalı Mahallesi’nde ki iskeleye kadar olan mesafe üzerindeki eski Darıca evleri, eski kilise ve okulun restorasyonu ile Darıca’nın tarih koridorunu oluşturacağız.”dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karabacak'tan, 'Gebze', açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı