Haber Detayı
02 Aralık 2016 - Cuma 11:44
 
Karaosmanoğlu, Gebze’de ki dört okulda inceleme yaptı
Başkan Karaosmanoğlu, Gebze’de ki dört okulu gezerek burada ki eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Gebze Haberi
Karaosmanoğlu, Gebze’de ki dört okulda inceleme yaptı

 

 

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’de ki dört okulu gezerek burada ki eğitim faaliyetlerinin son durumu ve okullarda ki sosyal donatıları yerinde gördü. Aynı zamanda “Evden okula, Haydi Anneler Spora” projesi kapsamında okullarda ki spor salonlarında da inceleme yapan Başkan Karaosmanoğlu,  “Ailelerimizin emaneti yavrularımızı geleceğe hep birlikte hazırlayacağız. Görevimiz sadece öğretmek değil, bilgi verirken çocuklarımızın karakter hamurunu oluşturmaktır” dedi.

 

“YAVRULARIMIZI EN GÜZEL DEĞERLERLE YETİŞTİRECEĞİZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İnönü Ortaokulu, Muzaffer Altıntaş İmam Hatip Ortaokulu, Mimar Sinan Ortaokulu ve Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’ni Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’le birlikte ziyaret etti. AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba’nın da eşlik ettiği incelemelerde Başkan Karaosmanoğlu, okullarda ki mevcut sosyal alanların son durumu hakkında okul müdürlerinden bilgi aldı. Özellikle öğrencilerin müzik, fen ve spor alanları konusunda gördüğü eksiklikleri gidermek için çalışma yapılması için talimat veren Başkan Karaosmanoğlu, öğretmenlerle olan birlikteliğinde, “Yavrularımıza kardeşliği, dostluğu, üretmeyi ve paylaşmayı en güzel değerleri sizlerle öğreteceğiz. Bizler bu güzel imkânlarla okumadık. Çocuklarımıza tablet veriyor, sanat atölyeleri ve fen bilimleri için laboratuvarlar kuruyoruz” ifadelerini kullandı.

 

FEN ATÖLYELERİNİN ÇOĞALTILMASI TALİMATINI VERDİ

Gebze Mimar Sinan Ortaokulu ziyaretinde öğrencilerin kendilerine sunduğu müzik ziyafetini dinleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Okul Müdürü Mevlüt Akyürek’ten okul hakkında detayı bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapan Fen atölyesinin tefrişatını gezen daha sonra müzik salonunda da incelemeler yapan Başkan Karaosmanoğlu, öğrenciler ve çevrede ki kadınların spor yapabilecekleri salon hakkında bilgi aldı. Hızlı bir şekilde spor salonun faaliyete geçirilmesi yapan Başkan Karaosmanoğlu, fen bilimleri atölyelerinin diğer okullarda kurulması içinde ayrı bir talimat verdi.

 

EN ÇOK PROJE ÜRETEN VE UYGULAYAN OKULLARA DESTEK

Gebze’nin pilot ilçe olmasının ardından “Evden okula, Haydi Anneler Spora” projesi için okullarda ki spor salonlarının yeniden düzenlenmesi veya alanları yeterli olan okullara kapalı spor salonun inşa edilmesi için hız verilen çalışmalar kapsamında Gebze’de ki okulları ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, aktif bir şekilde topluma faydalı projeler üreten okullara daha fazla destek vereceklerini ifade ederek, öğretmenlerle olan görüşmesinde şu ifadeleri kullandı, “Okullarımızı, öğretmenlerimizi ve çocuklarımızı çok seviyoruz. Görevimiz sadece öğretmek değildir. Gençlerimizi ve insanımızı fırsat buldukça mutlu edecek çalışmaları hep birlikte yapacağız. Karakterli, ülkesini, bayrağını ve insanını seven gençler yetiştireceğiz. Bakınız yıllardır öğrencilerimize bilgisayar ve tablet dağıtıyoruz. İnanıyorum ki bu gençler geleceğin Bill Gates’leri olacak. Eğitimin görevi yetenekli çocuklarımı tespit etmek ve onları geliştirmektir. Bunu öğretmenlerimiz yerine getirecek ve bu ülke bu şekilde gelişecek” diye konuştu.

 

FEN BİLİMLERİ LABORATUVARLARI KURULACAK

Açıklamalarına bu ülkenin insanları değerlidir diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İnsanımız her şeyin en güzeline layıktır. İmkânsızlık diye bir şey yoktur. Gebze Mimar Sinan Ortaokulu Okul Müdürümüz Mevlüt Akyürek, geçen gün bizlere Fen laboratuvarı yapacaklarını ancak alanları olmasına rağmen tefrişatında eksiklikleri olduğunu söyledi. Bizde gerekli desteğimizi verdik ve şimdi de öğrencilerimizin kullanımında olması bizi çok mutlu etti. Şimdi bu güzel tabloyu görünce bütün okullarımızın müdürleriyle iletişime geçerek alanları olan okullarımıza fen bilimleri laboratuvarı kuracağımızın bilgisini vereceğiz” açıklamasını yaptı. 

 

DÜŞÜNCENİZİ, HAYALLERİNİ VE PLANLARINI BİZLERLE PAYLAŞIN

Eğitime verdiği destekler için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür eden Gebze’ İnönü Okul Müdürü Maşallah Erek, Muzaffer Altıntaş İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Özcan Tuncer, Gebze Mimar Sinan Ortaokulu Okul Müdürü Mevlüt Akyürek ve öğretmenler, ülkemizin geleceği olan gençlere daha fazla hizmet etmek için daha çok çalışacaklarını da özellikle söylediler. Mimar Sinan Ortaokulu’nda ki fen ve müzik atölyesini gezen Başkan Karaosmanoğlu, “Eskiden bu imkânlarımız yoktu ama şimdi var. İnsanımız üretiyor, satıyor ve vergisini veriyor. Gebze ilçemize çok güzel projeler yapacağız. Öğretmen kardeşlerimden düşüncelerini planlarını ve hayallerini bizlerle paylaşın, uygulanabilir olanları hayata geçirelim” diye konuştu.   

 

MÜZİĞİ ÇOCUKLARIMIZA SEVDİRMELİYİZ

Mimar Sinan Ortaokulu’nda öğrencilerin müzik aletleri ile verdiği mini bir konseri de dinleyen Başkan Karaosmanoğlu, müzik bizi önemli ölçüde hayata bağlayan bir sanattır diyerek, “Çocuklarımız arasında çok yetenekli olanları var. Her birey bir enstrüman çalmasını bilmelidir. Müzik öğretmenlerimize bu anlamda büyük iş düşüyor. İnsanın beynini dinlendiren, saygıyı ve sevgiyi öğreten müziği çocuklarımızı sevdiren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaosmanoğlu,, Gebze’de, ki, dört, okulda, inceleme, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı