Haber Detayı
20 Ocak 2016 - Çarşamba 10:08
 
Karayollarında Son Durum
Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmalarının yanı sıra kar ve tipi nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
Kocaeli Haberi
Karayollarında Son Durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmalarının yanı sıra kar ve tipi nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.Karayolları Genel Müdürlüğünün günlük yol durumu bültenine göre, İstanbul-Gebze yolunun 0-19'uncu kilometrelerinde Çayırova Kavşağı, Anibal Kavşağı, Gebze Doğu Kavşağı, Dilovası Kavşağı ve Eynerce Kavşağında yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Yalova -Bursa yolunun 12-14'üncü kilometrelerinde, İznik Kavşağı yol genişletme çalışmaları nedeniyle trafik deplase edilerek bant aktarımı yapılacak. TAG Otoyolunun Bahçe Kavşağı-Gaziantep Osmaniye İl Sınırı yolunun 8-15'inci kilometrelerinde bulunan Ayran, Kızlaç ve Aslanlı tünellerinde kontrol sistemlerinin yenilenmesi çalışması nedeniyle her iki yönde ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Yurdun büyük bir bölümünde etkili olmaya devam eden kar yağışı ve kuvvetli buzlanma nedeniyle sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları, kış şartlarına uygun yolculuk yapmaları gerekiyor. Karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması, zincir, takoz ve çekme halatı bulundurulması, aşırı yağış alan yörelerde ani heyelan ve çökme olaylarına karşı dikkatli olunması öneriliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karayollarında, Son, Durum,
Yorumlar
Haber Yazılımı