Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 15:11
 
KAYMAKAM GÜLER VE BAŞKAN KÖŞKER ÖZEL ÇOCUKLARIN YANINDAYDI
Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü münasebetiyle Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nda özel çocuklara konuk oldu.
Gebze Haberi
KAYMAKAM GÜLER VE BAŞKAN KÖŞKER ÖZEL ÇOCUKLARIN YANINDAYDI

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker 3 Aralık Dünya Engeliler Günü münasebetiyle Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin hazırladığı programa katıldı. Kaymakam Güler ve Başkan köşker ilk olarak Yenikent Mahallesi’nde bulunan Mustafa Üstündağ Ortaokulunu ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan’ında hazır bulunduğu ziyarette Kaymakam Güler ve Başkan Köşker bayrak törenine katıldı. Sınıfları ziyaret eden Kaymakam Güler ve Başkan Köşker çocuklarla sohbet etti, eğitim hayatlarında başarılar diledi. Daha sonra öğretmeler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Güler ve Başkan Köşker; öğretmenlerle sohbet etti, taleplerini dinledi.

ÖNCE SERGİYİ GEZDİLER

Gebze İlçe Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü münasebetiyle Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nun düzenlediği programa katıldı. Kaymakam Güler ve Başkan Köşker ilk olarak özel çocukların resim ve el işi sergilerini gezdi. Programın açılışında konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün önemine değindi.

ALLAH’IN SEVDİĞİ KULLARISINIZ

Başkan Köşker, “Burada eğitim gören çocuklarımız çok özel çocuklar. Çocuklarımızın aileleri de çok değerlisiniz. Sizler Allah’ın sevdiği kullardansınız. Sizlerin imtihanı zor kabul ediyorum fakat Allah sizlere öyle bir güç kuvvet veriyor ki, öyle bir sabır veriyor ki her zorluğu bu sayede aşıyorsunuz. Ben bütün engelli çocuklarımızın annelerinin ellerinden öpüyorum. Öğretmenlerimizi de tebrik ediyorum onların işlerinin de ne kadar zor olduğunu biliyorum. Bu iş gönül işi ve gönlü güzel insanlar tarafından yapılabilir. Bütün öğretmenlerimizi emeklerinden ötürü tebrik ediyorum. Bizlerde Gebze Belediyesi olarak engelli çocuklarımızı sosyal hayata kazandırmak engellerini ortadan kaldırmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz yapmaya da hazırız. Yazın gerçekleştirdiğimiz Yaz spor Okullarımızda engelli çocuklarımız da faydalana bilmeleri için onlar için özel kurslar açıyor onlarında bu kurslardan faydalanmalarını sağlıyoruz” dedi.

 

HERŞEYİN BAŞI SAĞLIK

Başkan Köşker’in konuşmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştiren Gebze İlçe Kaymakamı Mustafa Arslan, “Bugün 3 Aralık Dünya Engeliler Günü ve Haftası. Bugün bir şeyi daha iyi fark etmeliyiz. Hiç kimse bir yakının engelli olmasını istemez. Bazı engeller doğuştan bazı engeller ise sonradan meydana geliyor. Bugün sağlıklı olmamız yarın da hayatımıza bu şekilde devam edeceğimiz anlamına gelmiyor. Bu sebeple her şeyin başı sağlık” dedi.

ÖZEL ÇOCUKLARDAN ÖZEL GÖSTERİ

Protokol konuşmalarının ardından özel çocuklar, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü için düzenledikleri gösterilerini sergiledi. Özel çocukların dans ve koro gösterileri izleyiciler tarafından oldukça beğenildi.  Özel çocukların özel gösterilerini büyük bir ilgi ile izleyen Kaymakam Güler ve Başkan Köşker daha sonra sınıfları ziyaret ederek özel çocukların özel öğretmenlerine çiçek hediye ettiler.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYMAKAM, GÜLER, VE, BAŞKAN, KÖŞKER, ÖZEL, ÇOCUKLARIN, YANINDAYDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı