Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 19:36
 
Kaymakam Karaman Göçmenleri Unutmuyor
 
 
 
Darıca Haberi


Darıca Kaymakamı Ömer Karaman Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (ASAM-SGDD) ile yönetilen, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) aracılığıyla Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen,  ‘Darıca Göçmen Sağlığı Merkezi (GSM) ve  Kadın Sağlığı Danışma Merkezi (KSDM)'ni ziyaret etti.

KADIN SAĞLIĞI HİZMETİ VERİLİYOR

Tüm ilçe müdürleriyle birlikte merkezi ziyaret eden Kaymakam Karaman, merkezde görev yapan uzmanlardan bilgi aldı. Merkezde, geçici koruma altındaki Suriyeli vatandaşlara yönelik 1. Basamak sağlık hizmeti sunan GSM’ye ek olarak  UNFPA önderliğinde bir psikolog bir sosyal çalışmacı ve bir sağlık eğitmeni ile Kadın Sağlığı Hizmetleri sunulduğu belirtildi.

DARICA'YA KATKI YAPAR

Kaymakam Karaman;  Kadınların ve çocukların göçmen nüfusunun büyük bir çoğunluğunu oluşturduğuna vurgu yaparak  ilçede açılacak bu merkezin büyük bir ihtiyacı gidereceğine inandığını belirtti.  Karaman, Darıca Kaymakamlığı  olarak her türlü konuda merkeze destek olmak ve ortaklı geliştirmek için komisyon kurduklarını, başta ilçe sağlık müdürlüğü ve halk eğitim müdürlüğü olmak üzere ilgili tüm müdürlüklerin destekleriyle ve işbirliğiyle  ihtiyaçlara yönelik eğitimlerin gerçekleştirileceğini ve bu konunun  özellikle takipçisi olacağını ifade etti.

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Kaymakam, Karaman, Göçmenleri, Unutmuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı