Haber Detayı
07 Mayıs 2017 - Pazar 10:20
 
Kılıçdaroğlu istifa mı ediyor?
- Haberi
Kılıçdaroğlu istifa mı ediyor?

CHP'de sular durulmuyor. 16 Nisan sonrası tartışmaların şiddetlendiği ana muhalefet partisiyle ilgili gelen son iddia gündeme bomba gibi düştü. Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, gece yarısı attığı tweet ile ağabeyinin Cuma günü istifa edeceğini paylaştı.

Akşam Gazetesi'nin ses getiren haberleri sonrasında istifaların peş peşe geldiği, kurultay tartışmalarının şiddetlendiği, parti içinde uyuşmazlıkların yaşandığı CHP'yle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddianın sahibi, ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'ydu. Kılıçdaroğlu, ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 Mayıs Cuma günü istifa edeceğini sosyal medya hesabından attığı tweet ile paylaştı.

 

 

 

Celal Kılıçdaroğlu paylaştığı tweette 'Abim cuma günü chp genel Başkanlığından istifa ediyor chplilere hayırlı olsun' notunu düştü. Ağabeyi hakkındaki çıkışları ile kamuoyunun yakından tanıdığı Celal Kılıçdaroğlu'nun bu iddiası sonrası CHP kanadından henüz bir açıklama gelmezken, CHP'den bugün yapılan açıklama da kafalarda soru işareti oluşturmuştu.

SINDIR DA ELEŞTİRMİŞTİ

CHP Genel Sekreteri Sındır bugün yaptığı açıklamada istifasını açıklayan Böke hakkında değerlendirmelerde bulunurken genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştirmişti. Kılıçdaroğlu'nun kardeşinin iddiasına yönelik Cumhuriyet Halk Partisi'nin nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu. Gözler CHP Genel Merkezi'nden gelecek açıklamaya kilitlendi.

Kaynak: aksam.com.tr

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu, istifa, mı, ediyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı