Haber Detayı
01 Mayıs 2017 - Pazartesi 22:23
 
Kimseye Özel davet Yok
AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partiye yeniden üye olacağı yarınki toplantıya Abdullah Gül'ün davet edilip edilmediğiyle ilgili bir soruya "Herhangi bir kişiye özel bir davet yok. Partililer katılacak" dedi.
- Haberi
Kimseye Özel davet Yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü  Yasin Aktay, Genel Başkan ve Başbakan  Binali Yıldırım başkanlığında yapılan MKYK toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

21 Mayıs'taki olağanüstü kongrede genel başkanın yanında MKYK ile diğer organların seçiminin de yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruya Aktay, "21 Mayıs günü hem genel başkan seçimi hem Merkez Karar Yönetim Kurulu ve bütün yönetim kademesinin seçimini içeren bir seçim yapılmış olacak." ifadelerini kullandı.

 

"ERDOĞAN BALKON KONUŞMASI YAPACAK MI?"

"Yarın gerçekleştirilecek törende  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın balkon konuşması yapıp yapmayacağının, rozet takıp takmayacağının" sorulması üzerine Aktay, törenin  AK Parti Genel Merkezi'ndeki salonda yapılacağını, burada  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hitabını beklediklerini kaydetti.

ABDULLAH GÜL DAVET EDİLDİ Mİ?

"Davetliler arasında kurucular kurulu üyelerini de saydınız. Sayın  Abdullah Gül'ün ya da Sayın  Ahmet Davutoğlu'nun yarın yapılacak törene gelme durumu var mıdır?" şeklindeki soruya Aktay, "Bu kategoriye kim giriyorsa herkes davetli. Şahıs olarak herhangi bir kişiye özel bir davet yok. Burada sadece kurucular kurulu, Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri, milletvekilleri, Merkez Demokrasi Hakem Kurulu üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu üyeleri yarınki toplantıya davetlidir." yanıtını verdi.

Aktay, herhangi bir kişiye özel bir davet bulunmadığını, söz konusu kurullara üye olanların davet edileceğini, bunun bir parti toplantısı olacağını sözlerine ekledi.

GÜL, LİSTEDEN ÇIKARILMIŞTI

Abdullah Gül, 2016 yılında  AK Parti Kurucular Kurulu'ndan çıkarılmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kimseye, Özel, davet, Yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı