Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 10:27
 
Kırsal göletlere 45 bin yavru sazan salındı
Kocaeli Haberi
Kırsal göletlere 45 bin yavru sazan salındı

Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdürü Kerim Mete ile Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Murat Coşkun ilimizdeki göletlere 45 bin Adet yavru sazan balığı bıraktı.
Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşların kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynakların gelecek nesillere aktarılması için, su ürünleri kaynakları balıklandırılmaya devam ediliyor. Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından, yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretilen sazan balığı yavrularından 45 bin adeti dün Sipahiler, Sevindikli, Safalı, Ütük, Arıklar, Şahinler, Bayraktar, Çayırköy ve Ketenciler Göletine bırakıldı.


“GELECEK NESİLLERE AKTARMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdürü Kerim Mete konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkemiz biyoçeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kırsal, göletlere, 45, bin, yavru, sazan, salındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı