Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 10:56
 
KOCAELi’DE 10 BiN ADIM ETKiNLiĞi!
Ülkemizde her yıl 3-4 Ekim tarihlerinde hareketli yaşamın önemi konusunda farkındalığın artırılması ve sağlıklı yaşam kültürünün geliştirilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından çeşitli sportif etkinlikler ve farkındalık çalışmaları düzenleniyor.
Spor Haberi
KOCAELi’DE 10 BiN ADIM ETKiNLiĞi!

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında Başiskele İlçesi sahili yürüyüş parkurunda her gün 10 bin adım etkinliği nedeniyle yürüyüş ve sportif aktivite etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Başiskele Kaymakamı Atila Kantay, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferhat Solakoğlu, Sağlık Müdürlüğü başkan ve başkan yardımcıları, ilçe sağlık müdürleri, hastane başhekimleri, öğretmenler, sağlık çalışanları, öğrenci ve vatandaşlar katılım sağladılar. Kartonsan İlköğretim Okulu öğrencilerinin halat çekme, çember ve mendil kapmaca oyunlarının renk kattığı etkinlikte sağlık çalışanlarının açmış oldukları stant ve sağlıklı yaşam araçlarıyla vatandaşlara ağız diş taraması, kan şekeri,tansiyon ölçümü, beden kitle indeksi ölçümü gibi hizmetler sundular. Etkinlik kapsamında katılımcılara şapka, diş fırçası ve macun seti, fiziksel aktivite, beslenme ve sağlıklı yaşam kitapçığı gibi hediyeler dağıtıldı.

TÜM İL VE İLÇELERDE ETKİNLİKLER YAPILDI

Etkinlik sonunda duyduğu memnuniyeti ifade eden  Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “Bugün Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü olarak Başiskele İlçesinde bulunuyoruz. Sağlık Bakanlığımızın her gün 10 bin adım kampanyasını bugün etkinlikle gerçekleştirdik. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde etkinlikler başlatılmış durumda.  Sağlık Bakanlığımızın başlattığı bu etkinlik ile sağlıklı nesiller yetiştirilmesi ve insanlarımızın sağlığının korunması amaçlanıyor. Bugün burada hep beraber sportif aktivite  ve yürüyüş düzenledik. Talep edenlere açtığımız stantlar ve sağlıklı yaşam araçlarıyla sağlık taramaları, ve bilgilendirmeler yaparak farkındalığı arttırdık.

HAREKETLİ YAŞAM SAĞLIKLI BESLENME ÖNEMLİ

Günümüzde modern yaşam imkanları arttıkça sağlığımız bozulmakta ve kilo alımı artmakta. Bu nedenle vücudumuz çeşitli hastalıklara davetiye çıkartma. Bunu önlemek için sağlıklı beslenme ve hareket çok önem arz ediyor. Yediğimiz ve içtiğimiz besinlerde çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bol su içmemiz ve spor yapmamız günlük yaşantımız içinde olması gerekenler durumunda. Sağlıklı yaşamak için hareket etmeye gayret etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOCAELi’DE, 10, BiN, ADIM, ETKiNLiĞi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı