Haber Detayı
06 Ocak 2017 - Cuma 10:23
 
Kocaeli'de farklı bir buluşma
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, tiyatro severleri farklı bir Jan Dark ile buluşmaya davet ediyor. Şehir Tiyatroları, dünyaca ünlü yazar Bernard Shaw’ın Jan Dark oyununu yeni bir yorumla sahneye koyuyor.
Kocaeli Haberi
Kocaeli'de farklı bir buluşma

M.S 1429 Fransa’sında, Jan Dark adında bir kadın, işgal altında olan ülkesini kurtarmak için, inancı ve inandıklarıyla harekete geçiyor. Ve onun ‘’ulusal kahramanlığa’’ uzanan yaşam öyküsü ve de trajik ölümü, post-dramatik tiyatro etmenleriyle yeniden yorumlanıp, günümüz dünya ‘’trajedisiyle’’ birleşiyor.

         

EZEN VE EZİLENLER

Dün ve bugün! Ezen ve ezilenler! Savaşın orta yerinde ayağa kalkan bir kadın! İster günümüz Ortadoğu halkından olsun, ister geçmişte yola çıkan Jan Dark! Yolları birleşiyor. Tıpkı inancı ve inandıklarıyla, yaşadıkları ve de haykırdıklarıyla… Yarın, umut demek çünkü! Jan Dark, 8 Ocak Cumartesi saat 20.00’de SDKM’de.

 

Yazan:                          Bernard Shaw

Çeviren :                      Muzaffer Aksoy

Yönetmen:                            Muzaffer Aksoy

Yönetmen Yrd.:           Ozan Şahin

Dekor & Kostüm

Tasarımı :                    Özüdoğru Cici

Işık Tasarımı:               Cafer Yiğiter

Müzik Kurgu Tasarımı

& Realizasyon:            İlker Sevüker, Aytek Mete Elgün, Birol Akman

Dramaturg:                  Sevil Koç

Koreograf :                  Evrim Akyay

Proje Sorumlusu:        Veysel Sami Berikan

 

Oynayanlar;

A. Yaşar Özveri, Aydın Sigalı, Şafak Karali, Ufuk Aşar, Nuri Karadeniz, Aytek Mete Elgün, Volkan Dinç, Esra Yaşar, Emre Işık, Azer Şelte, Başar Alemdar, Duygu Mine Özcan, Ezgi Özbalı, Nursel Çeliktürk, Sarper Saydam, Sezen Düzakar, Tamer Gültekin, Tunç Efe, İlker Bağlam, Erdoğan Hasan Cengiz, Z. Dilara Yazaroğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'de, farklı, bir, buluşma,
Yorumlar
Haber Yazılımı