Haber Detayı
25 Şubat 2016 - Perşembe 09:59
 
KOCASINI NASIL ÖLDÜRDÜĞÜNÜ AĞLAYARAK ANLATTI
Körfez’de kendisine şiddet uygulayan ve tanınmayacak hale getirene kadar döven kocasını bıçaklayarak öldüren 29 yaşındaki Damla Kutulu’nun yargılandığı cinayet davasının görülmesine dün başlandı. Duruşmada sanık Damla Kutulu yaşadıklarını anlatırken mahkeme salonuna izleyici olarak katılanlar ifadeler karşısında gözyaşına hakim olamadı.
Kocaeli Haberi
KOCASINI NASIL ÖLDÜRDÜĞÜNÜ AĞLAYARAK ANLATTI

Geçtiğimiz Ağustos ayında Körfez Tütünçiftlik Güney Mahallesi'nde ikamet eden, pazarcılık yapan 33 yaşındaki eşi Fikret Kutulu'yu önce kafasını piknik tüpüyle ezerek daha sonra da 14 yerinden bıçaklayarak öldüren 29 yaşındaki Damla Kutulu’nun tutuksuz yargılandığı cinayet davasına dün Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Duruşmaya sanık Damla Kutulu ile Avukatı Anıl Acurman ve Damla Kutulu’nun ailesi katıldı. 
 
KORKTUĞU İÇİN ÖLDÜRDÜ
Eşinden sık sık şiddet gördüğü ileri sürülen eşi Damla Kutulu olay gecesi eşiyle tekrar tartıştı. İddialara göre eve sarhoş gelen Fikret Kutulu her gece yaptığı gibi eşini döverek “Seni öldüreceğim” gibi tehditler savurdu. Genç kadının yüzü, aldığı darbeler nedeniyle tanınmayacak hale geldi. Mahalle sakinleri tarafından serseri biri olarak bilinen Fikret Kutulu iki çocuğuna da o gece şiddet uyguladı. İlerleyen saatlerde ise cinnet getiren Damla Kutulu, uyuyan eşinin başına önce piknik tüpüyle vurdu, daha sonra da eşi uyanınca korkudan defalarca bıçaklayarak öldürdü. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından işlemleri tamamlandıktan sonra savcılığa sevk edilen 2 çocuk annesi genç kadın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Konuyla ilgili davanın görülmesine bugün Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. 

ÇOCUKLARIM İÇİN KATLANDIM
Görülen duruşma esnasında izleyici bölümünde oturan Damla Kutulu’nun annesi dua okudu. Duruşmada Damla Kutulu’nun erkek kardeşi Murat Günlü tanık olarak ifade verdi. Duruşmada ilk savunmasını yapan Damla Kutulu, “2000 yılında görücü usulü olarak Fikret ile evlendim. Evlendiğim günden beri eline keser sapı, sopa, demir ne geçtiyse beni onlarla dövdü. Çocuklar oldu. Yine dövdü. Yıllarca içti, beni dövdü, aldattı sesimi çıkaramadım. Bana karşı bitmek tükenmek bilmeyen bir kini vardı. Sürekli eziyet ve hakaret ediyordu. Çocuklarımı da darp ederdi. 15 yıl boyunca bu çileye çocuklarım için katlandım. 2012 yılında şikayet ettim karakola. Evden de ayrıldım. O zaman bana daha çok eziyet etti. Yaptıklarını kimselere anlatamadım” dedi.

BANA TÜPLE VURACAKTI
Olay günü her zamankinden daha çok dayak yediğini ve artık öldüreceğinden emin olduğunu söyleyen çaresiz kadın, “O gün Fikret içmiş bir halde eve geldi. Yemek istedi. Evde tek olan beyaz peynir ve karpuzu götürdüm. Götürdüklerimi yere döktü. Daha sonra da beni dövmeye başladı. Her yerime vurdu. Evde eline geçen küçük tüpü aldı. Bana vuracakken elinden aldım. Elinde kalan başlığı bana fırlattı. Daha sonra salonda kanepede sızdı. Aynaya baktığımda yüzümün halini gördüm. Çok acıyordu. Aynı acıyı yaşaması için elime geçirdiğim küçük tüpü kafasına vurdu. Uyandı ve bana söylenerek kalkmaya başladı. Beni öldürecek korkusuyla da çakı bıçağını rasgele salladım. Neresine geldiğini hatırlamıyorum. Daha sonra çocukların yanına gittim ve saatlerce ağladım. Amacım öldürmek değildi. Çok pişmanım” şeklinde konuştu. 

"TEKRAR DÖVECEK SANDIM TÜPLE VURDUM"

BU KADININ SESİNE KULAK VERİN
Daha sonra savunma yapan sanık Damla Kutulu’nun avukatı Avukatı Anıl Acurman, “Çocuklar babalarından çok korkuyormuş. Babaları eve geldiğinde bir huzursuzluk olacağını biliyorlarmış. Olay günü Fikret eve gelmeden önce çocuklar tüm kesici ve delici aletleri annelerine zarar vermesin diye saklıyor. Eve geldiğinde çocuklara “İp var mı annenizi öldüreceğim” diyor. Çocuklar yok deyince “Yarın silah alıp öldüreceğim” diyor. Bugün burada sanık koltuğunda Damla yerine Fikret olabilirdi. Bu kadın kocasını öldürmeseydi kocası onu öldürecekti. 2010 ve 2015 yılları arasında Kocaeli’de 27 kadın kocası tarafından öldürüldü. Bu sese artık bir kulak vermeliyiz. Bu kadına meşru savunma hakkını vermeliyiz” ifadelerini kullandı. 

16 MART’A ERTELENDİ
Tanık olarak ifade veren Damla Kutulu’nun kardeşi Murat Günlü ise, “Eniştem ablamı sürekli döverdi. Ablam bize üzülmeyelim diye olanları pek anlatmazdı. Ablam bir keresinde şikayetçi oldu ve bizim yanımıza geldi. Daha sonra eniştemin tehditlerine ve çocuklarının hasretine dayanamadığı için geri döndü. Çocukları için boşanamıyordu” dedi. Duruşmada ifadeleri dinleyen mahkeme heyeti Damla Kutulu’nun komşuları Nimet Aktan, Nigar Çelebi ve Cana Kaya’nın ifadelerinin alınması için Körfez Adliyesine talimat yazılmasına karar vererek duruşmayı 16 Mart’a erteledi. Duruşma salonu çıkışında sanık Damla Kutulu dışarıda onu bekleyen kızları Şeyma ve Tuğba’ya sarılarak ağladı. 

O BİR ÇOCUK GELİNDİ
Duruşma sonrası mahcubiyet içerisinde evliliği boyunca yaşadığı sıkıntıları anlatan Damla Kutulu, “Ben 14 yaşında görücü usulü olarak evlendim. Daha bir haftalık evliyken bana çok ağır bir şekilde şiddet uygulamaya başladı. Hamile kaldım yine de dövdü. Bana 15 yıllık evliliğimiz boyunca çok fazla eziyet etti. Bana suçumu sorduğumda ‘şimdiden döveyim ki ileride karşı gelme’ diyordu. Ben ondan hiçbir şey istemedim. Bir tek kuru ekmek yeseydik de mutlu olsaydık keşke. Eve başka adamlarla sarhoş gelir bir de evde rakı masası kurardı. O günlerde namusumuza ya da çocuklarıma bir zarar gelmesin diye çocukların odasına kilitlerdik kendimizi. Eve para vermez yiyecek almazdı. Evde elektrik ve su bile kesikti. İçtiği bira şişelerini satar çocuklarımın karnını doyururdum” dedi. 

"O CANI BEN ALMAMALIYDIM"
 
15 yıl boyunca cehennem gibi bir hayat yaşadığını söyleyen Damla Kutulu, “15 yıllık evliliğim boyunca her gün her gece dayak yedim. Son zamanlarda dayağında ötesinde bir şekilde saldırıyordu bana. Her dövdüğünde vücudumun görünmeyecek yerlerine vurduğu için yüzümü o gün ilk kez öyle gördüm. Aynada yüzüme baktığımda her gün yaşadığım acıdan daha büyük bir acı htim. Aynı şeyleri yaşamasını istedim sadece. O canı ben almamalıydım. Çok pişmanım. Şimdi çocuklarımla kendime yeni bir hayat kurmaya çalışıyorum. Ayrı bir ev tuttum. Çocuklarım okula gidiyor. Ben de bir lokanta da çalışıyorum. Tek istediğim çocuklarımın iyi bir geleceğinin olması” ifadelerini kullandı. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: KOCASINI, NASIL, ÖLDÜRDÜĞÜNÜ, AĞLAYARAK, ANLATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı