Haber Detayı
11 Mart 2017 - Cumartesi 10:03
 
Konak Hastanesi Gebze’den Kadınlara Özel Sergi
Konak Hastanesi Gebze, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hastane içerinde Kahraman Türk Kadınları Fotoğraf Sergisi düzenlerken hastane ekranlarında ise kadına şiddet farkındalık videoları yayımladı.
Gebze Haberi
Konak Hastanesi Gebze’den Kadınlara Özel Sergi

 

Konak Hastanesi Gebze, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü gerçekleştirdiği bir takım etkinliklerle kutladı. Hastane içerisinde gerçekleştirilen Geçmişten Günümüze Kahraman Türk Kadınları Fotoğraf Sergisi ile başlayan etkinlikler hastane içi TV ekranlarında kadına şiddet farkındalık videolarının yayımlanmasıyla devam etti. Ayrıca Hastane içinde kadınlara karanfiller dağıtılırken günün anlam ve önemine istinaden herkes tarafından yazılmak üzere bir anı defteri de açıldı.

Konak Hastanesi Gebze Genel Koordinatörü Dr. Yahya Yazıcı kadınlar gününe özel yaptığı açıklamada kadınlarımız için tek gün değil yılın her gününün özel olduğunu belirterek şunları söyledi: “ Dünya Kadınlar Günü’nde bizleri Dünya’ya getiren annelerimiz başta olmak üzere emeğiyle, duygularıyla, düşünceleri ile var olan ve olacak tüm Kadınlarımıza bizlere kattıkları her şey için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugünü Hastanemizde açtığımız Kahraman Türk Kadınları Fotoğraf sergisi ile onurlandırıyoruz. Sergimizde Nene Hatun’dan Kılavuz Hatice’ye, Halime Çavuştan Halide Onbaşı’ya,  Sabiha Gökçen’den Türkiye’nin ilk kadın meslek sahiplerine kadar toprağı için, vatanı için canını vermiş, değer yaratmış ve ebedi hayata intikal etmiş Kahraman Kadınlarımızı bir daha hatırlıyor ve hepsine canı gönülden şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bununla birlikte Kadınlarımıza her yönden gelen şiddeti en derin şekilde kınıyor ve lanetliyoruz. Bununla ilgili Hastanemiz içerisinde yer alan televizyon ekranlarında kadına şiddete yönelik farkındalık videoları yayımlıyoruz. Umarım istediğimiz etkiyi alır bu konuda bir nebze bile farkındalık sağlarız.”  Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Konak, Hastanesi, Gebze’den, Kadınlara, Özel, Sergi,
Yorumlar
Haber Yazılımı