Kötü koku yayan firmaya 58 bin TL’lik ceza!
Haber
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 13:47
 
Kötü koku yayan firmaya 58 bin TL’lik ceza!
Kocaeli Valiliği Dilovası’ndaki kokunun kaynağının tespiti ile ilgili açıklama yaptı. Valilik tarafından yapılan açıklamada OSB’de faaliyet gösteren bir firmanın olduğu tespit edilip, firmanın mühürlendiği söyledi.
Dilovası Haberi
Kötü koku yayan firmaya 58 bin TL’lik ceza!

Son zamanlarda yazılı ve görsel basında yer alan Dilovası’ndaki kokunun kaynağının tespiti ile ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından çalışmalar başlatılarak kokunun kaynağının Dilovası OSB atıksu arıtma tesisiyle ilgili olduğu, soruna yol açan ve OSB’de faaliyet gösteren bir firmanın,  arıtma tesisinin çalışmasını olumsuz yönde etkilediği tespit edildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan Kocaeli Valiliği, “Söz konusu firmanın endüstriyel atık sularının DOSB kanalına bağlantısı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından mühürlenip, kanal kapatılarak arıtma tesisinden kaynaklı koku giderilmiştir. Dilovası OSB kanalizasyon hattına bağlantısı olan firmanın kontrol bacasına 24 saatlik kompozit numune alma cihazı kurulup, hat sürekli kontrol edilerek, akredite laboratuvarda analizler yapılmaktadır. Kokuya sebep olan firmaya 2872 sayılı Çevre Kanunu gereği 58.351,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kötü, koku, yayan, firmaya, 58, bin, TL’lik, ceza!,
Yorumlar
Haber Yazılımı