“Kritik bir sürece giriyoruz”
Haber
27 Ekim 2020 - Salı 17:07
 
“Kritik bir sürece giriyoruz”
GEBZE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ GEBZELİLERİ UYARDI;
Sağlık Haberi
“Kritik bir sürece giriyoruz”

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, “Pandemi sürecinde çok kritik bir sürece giriyoruz. Yasakların ve kısıtlamaların yaşanmaması adına tüm Gebzeli vatandaşlarımıza büyük görev düşüyor” dedi.

Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren Filyasyon ekiplerinin kahraman şoförleri, yükselen vakalar dolayısıyla Gebzeli vatandaşlara mesaj yolladılar. ‘Değerli Gebzeliler alınan tedbirlere riayet etmezseniz biz sağlıkçılar gece gündüz (7/24) demeden sizleri ziyaret edeceğiz. Dikkatli olunuz’ mesajını Gebzelilere duyuran Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerin sıklaştırılarak uyulması gerektiği mesajını verdiler. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymanın yanı sıra nüfus hareketliliğin yoğun olduğu Gebze Bölgesinde 10 aktif çalışan filyasyon ekibinin olduğunun altını çizen Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Gebze Kaymakamımız sayın Mustafa Güler ile ilçemizde her hafta düzenli aralıklarla saha denetimlerine çıkıyoruz. ,

10 FİLYASYON EKİBİ VAR

Toplu yaşam alanlarının yoğun olduğu çarşı,  alışveriş yerleri, kapalı pazar yerlerini, kafetaryaları, toplu taşıma araçlarını denetlemeye devam ediyoruz. Maskemizi hiçbir şekilde çıkarmamaya ve sosyal mesafe kurallarını uygulama konusunda eskisinden daha dikkatli olmaya devam edeceğiz. Hijyen ve temizlik zaten olmazsa olmazımız. İlçemizde aktif görev yapan 10 tane filyasyon ekibimiz var. Pandemi sürecinde çok kritik bir sürece giriyoruz. Yasakların ve kısıtlamaların yaşanmaması adına tüm Gebzeli vatandaşlarımıza büyük görev düşüyor. Bu süreci hep birlikte aşacağımıza inanıyorum. Yeniden yasaklarının gelmemesi için lütfen sokakta caddede her yerde lütfen dikkatli olalım.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kritik, bir, sürece, giriyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı