Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 20:02
 
Kurban Bayramı’na ekstra önlem
İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ UYARDI
Sağlık Haberi
Kurban Bayramı’na ekstra önlem

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu salgınla mücadele sürecinde Kurban Bayramında gereken hassasiyeti göstereceklerine inandığını hatırlatarak Pandemi dolayısıyla tedbirlere sıkı sıkıya uyulması gerektiğini ve salgınına karşı tedbirlerin biraz daha sertleştirmesi hususunda Gebzelileri uyardı.
Kadıoğlu yayımladığı mesajda, milletçe dayanışmanın, bereketin sembolü olan bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın mutluluğunun yaşandığını ifade ederek, filyasyon uygulamasıyla, tespit edilmiş vakaların yanı sıra bunların temaslıların da taranmasına devam edildiğini ve bunlardan bulgusu olanlara Covid-19 testlerinin yapıldığını hatırlatarak;  “Gebze ilçemizdeki vatandaşlarımızdan isteğimiz toplu bayramlaşma yapılmaması ve kalabalık bayram yemekleri düzenlenmemeli ayrıca bayram ziyaretler sınırlı olmalı, bayramlaşmaların özellikle telefonla yapılması hususunda özellikle 65 yaş ve üstündeki vatandaşlarımıza, kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza hatırlatırım. Gebzeli vatandaşlarımızdan isteğimiz bu bayrama mahsus, hiçbir şekilde el sıkma, kucaklaşma olmamalı özelliklede el temizliğine dikkat edilmeli. Bir araya gelinecekse de açık hava ortamları tercih edilmeli. Kurban Bayramı’nda, maske ve sosyal mesafe kuralına bugüne kadar olduğundan daha fazla ihtiyacımız var” dedi.
DAHA FAZLA DİKKAT EDECEĞİZ
KADIOĞLU konuşmasının devamında ise "Kurban Bayramı namazının açık alanlarda ve sosyal mesafe kuralına uyularak kılınmasını tekrar hatırlatıyorum. Kurbanların kesiminde ve etleri dağıtımında hijyen kurallarına normalin üstünde daha fazla dikkat edeceğiz. Toplu bayramlaşma yapmayacağız, kalabalık bayram yemekleri düzenlenmeyeceğiz.  Bayram ziyaretlerimizi sınırlı tutacağız gerekirse sevdiklerimizi ve yakınlarımızı telefonla arayacağız, hangi sebep olursa olsun ama hiçbir şekilde el sıkma, kucaklaşma olmayacak. Ayrıca kurban kesim yerlerinde yakın temastan kaçınıp sosyal mesafeyi korumaya özen ve önem vermemiz gerekiyor. Sağlığınız bizim için önemli lütfen kurallara uyalım. Hastalığa davetiye çıkarmama adına hem kendimiz için hem de sevdiklerimiz için maske ve sosyal mesafe kuralına bugüne kadar olduğundan daha fazla ihtiyacımız var” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurban, Bayramı’na, ekstra, önlem,
Yorumlar
Haber Yazılımı