Haber Detayı
21 Ekim 2016 - Cuma 11:23
 
“MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİ”
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay önceki gün Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette ortak mesaj veren il başkanları “FETÖ’den mağdur olan insanların mağduriyetleri giderilmeli” dedi.
Kocaeli Haberi
 “MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİ”

Sarıbay'ın ziyaretlerinden dolayı CHP heyetine teşekkür eden SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu "Türkiye'nin en köklü partisi olan CHP bizleri ziyaret etti. Özellikle böyle bir süreçte bizlere ziyarette bulunmaları hem ülke siyaseti için hem de bizler için çok önemlidir. Türkiye siyasetinin tartışıldığı bir süreçte Türkiye'nin en önemli harekâtlarından biri olan Kıbrıs Barış Hareketi'ni gerçekleştiren iki partinin bugün yan yana gelmesi bizi mutlu etmiştir. Önümüzdeki süreçte de bu birlik ve beraberliğin devamını diliyorum. Biz hiç tek başına iktidar olmadık. Ama tek başına iktidar olursak da bu ülkeyi tüm siyasi partilerle yöneteceğimizi biliyoruz. İnşallah tüm partiler olarak ülkemizi güçlü bir ülke yapacağız" dedi.

SİZİNLE BERABER SÜRDÜRÜYORUZ

Ejderoğlu'nun ardından konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Sizler bizi ziyaret etmiştiniz ama bizler bu ziyarette konusunda biraz geciktik. Ama bundan sonra sık sık ziyaretlerde bulunacağımıza eminim. Türkiye siyasetine damga vuran Kıbrıs Barış Harekatının mimarı olan CHP ve Milli Selamet Partisi'nin o günkü birlik tablosunu bugün sizinle beraber sürdürüyoruz. SP İl Başkanı olarak il başkanları toplantılarının ilk ev sahipliğini yaptınız. Teşekkür ederim. Dilerim bu birlik ve beraberlik devam eder. Siyasetin yumuşaması gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

MAĞDURİYETLERİ GÖRMEMEZLİKTEN GELİYOR

FETÖ operasyonları ile ilgili yapılan değerlendirmelerde konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay FETÖ operasyonları kapsamında yaşanan mağduriyetlerden söz ederek, "CHP olarak bizler diyoruz ki bu operasyonlar devam etsin, suçlular cezalandırılsın ama mağdurlarında mağduriyetleri giderilmelidir. Maalesef bu konuda AK Parti iktidarı pervasızca davranıp mağduriyetleri görmemezlikten geliyor" dedi.

SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise yaptığı değerlendirmede, "Bu çok ciddi bir durumdur. Bugün SP olarak bizlerde bu mağduriyetlerin yaşanmamasını ve mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konu da FETÖ bir suçluysa AK Parti iki suçludur" diye konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “MAĞDURİYETLER, GİDERİLMELİ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı