Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 08:44
 
Millet Bahçesi’nde otopark sorunu olmayacak!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Darıca eski askeri alanına yapılan Millet Bahçesi’nin otopark düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Darıca Haberi
Millet Bahçesi’nde otopark sorunu olmayacak!

2018 yılında yapılan anlaşma ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesine devredilen 930 dönümlük Darıca Askeri Alanın sahil bölgesi, Darıca Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu 1. Etabı,  sosyal donatıları, bisiklet yolları, yeşil alanları ve plajlarıyla 15 Temmuz’da vatandaşların hizmetine açılmıştı. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun ve hummalı çalışmaları sonucunda tamamlanan sahil, yeşil alanlar, sosyal tesisler, kafeler ve diğer kentsel donatılar ile bölgenin cazibe merkezi olmaya başladı. Darıcalıların kullanımına açılan Millet Bahçesi’nde otopark sorunu olmaması için otopark düzenleme çalışmalarına devam edildiğini belirten Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafından geçtiğimiz hafta Darıcalı vatandaşlarımızın kullanımına açılan Darıca Millet Bahçesi'ne otopark konusunda sıkıntı yaşanmaması için otopark düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

SAHİL YAPILDI

Proje kapsamında sahil bölgesine biri 60 metre diğeri 40  metre olmak üzere iki adet dalga kıran inşa edildi. 2 bin 100 metre uzunluğunda 5 metre genişliğinde yürüyüş ve bisiklet yolu yapıldı. Çalışmalarda 436 metre uzunluğunda Gebze taşından taş duvar inşa edilirken sahil şeridine bin 200 metre uzunluğunda büyük taşların yerleştirilmesi gerçekleştirildi. Çınaraltı dinlenme alanına bin 900 metrekare granit küp taştan meydan düzenlemesi, 80 metre podima taşından pusula imalatı ve 2 adet 300 metre uzunluğunda kumsal sahil yapıldı.

ÇOCUK OYUN KÖYÜ YAPILDI

Birçok sosyal donatının inşa edildiği sahil bölgesinde çocuklar da unutulmadı. Proje kapsamında içerisinde 1 adet teleferikli çocuk oyun grubu, 1 adet tek kuleli ve 2 adet çift kuleli çocuk oyun grubu, 1 adet örümcek oyun grubu, 1 tek kale mini futbol sahası ve macera parkı bulunan çocuk oyun köyü inşa edildi. Ayrıca engelli çocuklar için de oyun grubu ve 20 araçlık engelli otoparkı yapıldı. Deniz ve yeşilin bir arada bulunduğu Darıca sahil bölgesinde çocuk, genç ve yetişkin insanların rahat edebileceği birçok kentsel donatı imalatı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri sahil bölgesine 12 adet altıgen kamelya, 800 metre travers imalatı, WC imalatı, Mescit, 3 adet balık tutma iskelesi, 9 km hat boyunca 300 adet aydınlatma direği ve 1 adet ahşap kapı imalatı yaptı.

HABER: KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Millet, Bahçesi’nde, otopark, sorunu, olmayacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı