Mollafenari’ye kamera sistemi!
Haber
09 Mayıs 2019 - Perşembe 10:46
 
Mollafenari’ye kamera sistemi!
Gebze Haberi
Mollafenari’ye kamera sistemi!

Gebze Mollafenari Köyü’nde yeni kamera ve güvenlik sistemi kuruldu. Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Eke, Gebze Emniyet Müdürü Murat Şeker tanıtım toplantısında bir araya geldi. Gebze Organize Sanayi Bölgesinden başlayarak Mollafenari-İstanbul yolu çıkışına kadar uzanan güzergâhta kurulan kamera sistemi 8 noktada 2 adette plaka takip sistemi kamerası olmak üzere Mollafenari Jandarma Karakol Komutanlığınca takip edilecek.

GÖREVE BAŞLADIĞIM GÜNDEN BERİ ŞİKAYET KONUSUYDU

Kamera güvenlik sisteminin kurulması ve araç teslimiyle ilgili konuşan Kaymakam Güler,  “Ben geldiğim günden bugüne kadar bu konu şikâyet ediliyordu. Elektrik giderleri ödenemediği için bu kameralar çalışmamış hatta bazıları çalınmıştı. Bizler emniyet asayiş değerlendirme toplantılarımızda bu güzergâhta kontrol mekanizmasının bulunmadığını, suç işleyenlerin bu güzergâhı boş olarak bildiklerinden kaçma ihtimalinin kolay olduğunu gerek Şile üzerinden gerekse eski İstanbul yolu üzerinden kaçtıklarını ve yakalanamadıklarını konuşuyorduk. Bazı işadamları ile toplantı gerçekleştirdik ve onlara destek olup olamayacaklarını sorduk. Onlarda sağ olsunlar kabul ederek destek vereceklerini söylediler.

8 NOKTAYA 17 KAMERA

8 noktaya 17 kamera sistemi kuruldu. Bu kameralardan 2 tanesi plaka tanıma sistemi olan kameralardır. Ana hedefimiz jandarma bölgesinin tamamını güvenlik altına almaktır. Şuanda bölgenin 40 civarındaki kısmı kontrol altına alındı kalan 60 kısım içinde Sayın Valimize talepte bulunduk. Kalan kısım içinde şuanda Valiliğimiz çalışma yürütüyor. Bugün burada olmamızın sebebi bu kurulan sistemi kamuoyuyla paylaşmak, bilinirliliğini arttırarak caydırıcılık oluşturmak ikincisi ise kurulan sistemi yerinde görerek emeği geçenlere teşekkür etmektir. Öncelikle Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’a vermiş olduğu desteklerden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sistemin kurulması için emek sarf eden Jandarma Komutanımıza, Mollafenari Karakol Komutanımıza ve ekonomik anlamda destek olan işadamlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mollafenari’ye, kamera, sistemi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı