Haber Detayı
20 Aralık 2015 - Pazar 10:55
 
MÜSİAD’DAN GİRİŞİMCİ LİDERLİK SEMİNERİ
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Gebze Şubesi Eğitim Komisyonu tarafından “21. Yüzyılda Girişimci Liderlik” konulu seminer düzenlendi. Gebze Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminere katılım yoğundu.
Gebze Haberi
MÜSİAD’DAN  GİRİŞİMCİ LİDERLİK SEMİNERİ

MÜSİAD Gebze Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kurt, Teşkilatlanma Komisyon Başkanı Orhan Kahya, Eğitim Komisyonu Başkanı Ahmet Doğan Güler, Sektör Kurulları Komisyon Başkanı Şerif Ali Öztürk, 3. Dönem MÜSİAD Gebze Şube Başkanlığını yapan ve aynı zamanda da şu anda Basın Yayın Komisyonu Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Demir’in, Sektör Kurulları Başkan Yardımcısı Hasan Yaşsöğüt, Gençlik Kurulu Komisyon Başkanı Salih Küçükada, 8. Dönem MÜSİAD Gebze Şube Başkanlarından Adnan Kurt, MÜSİAD Genel Merkez üyelerinden Ömer Serdar Yeşil ve diğer  MÜSİAD  üyelerinin katıldığı seminer davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yoğun programı nedeniyle katılamadığından telgraf gönderdiği, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’in de yoğun programı nedeniyle katılamadığı ve telefonla arayarak şehir dışında olduğunu bildirdiği seminerde, Gebze İlçe Müftüsü Şaban Apaydın, Gebze Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Hasan Güler, Dünya Erdemli Sanayici ve İşadamları Derneği (DERSİAD) Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulundan Zeki Özçelik ve Hasan Kurt, Albaraka Türk Gebze Şube Müdürü Mehmet Zekai Özal, Gebze İnsan ve Medeniyet Hareket’inden Resul Kotan’ın, Gebze Milli Eğitim Şube Müdürü ve  Erbakan Vakfı Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı seminere ilgi büyüktü.

MÜSİAD Şube Başkanı Ali Kurt’un açılış konuşmasında şunları söyledi : “En Küçüğünden en büyüğüne kadar bütün topluluk ve gruplarda liderliğin önemini ve etkisini inkar etmek mümkün değildir. Bu kadar önemli ve etkili olmasına rağmen liderlik konusunda bizler gereken ciddiyet ve hassasiyetimizi gösterebiliyor muyuz?     Dolayısıyla liderin, ister bir işletmenin lideri, ister bir derneğin lideri, ister siyasi lider olsun temel ve öz bir yaklaşım olarak insan odaklı liderlik anlayışını benimsemesi önemli bir başarı avantajı getirecektir. Lokomotif tip lider olmak gerekir. Vagonlar birbirini çeker ama lokomotif hepsini çeker. Onu çeken yoktur. Lokomotifin enerjisi kendisindendir.Onun işi çekmektir. Sorumluluk almaktır. Lider bir aksiyon insanıdır. Liderlik başkaları için bir şeyler yapma sanatıdır.”

Gebze Teknik Üniversitesi’nin değerli hocalarından Prof. Dr. Nihat Kaya’nın sunumunu yaptığı seminere ilgi büyüktü. Liderlik ve Girişimcilik üzerine bilgiler veren Kaya, sunum sonunda soru-cevap kısmında izleyicilerin sorularını yanıtladı. Özellikle günümüzde, ülkemizde liderlik konusunda eksiklik olduğundan bahseden Prof. Kaya girişimcilik konusunda  ise girişimcilerin daha da desteklenmesi gerektiğini söyledi. Bunun için devletin son yıllarda büyük fırsatlar tanıdığından bahsetti. Gelişmiş dünya ekonomilerinin istihdam anlamında ülkemiz kadar potansiyel taşımadığını ve bunu kullanmamız gerektiğini söyledi.

Seminer sonrası eğitime verdiği desteklerden dolayı MÜSİAD tarafından plaket takdim edilen Prof. Dr. Nihat Kaya, MÜSİAD’ın eğitime verdiği desteği her zaman takdirle karşıladığını söyledi. Eğitimle ilgili her konuda kapısının açık olduğunu ve bu tür konularda  göreve hazır olduğunu belirtti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MÜSİAD’DAN, , GİRİŞİMCİ, LİDERLİK, SEMİNERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı