Haber Detayı
29 Kasım 2017 - Çarşamba 09:45
 
O Karanlık Günde İnsanlığı Şereflendirdi
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar Mevlid Kandili Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınlayarak Tüm İslam Aleminin Kandilini Kutladı.
Dilovası Haberi
O Karanlık Günde İnsanlığı Şereflendirdi

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Mevlid Kandil’inin tüm insanlığa ve İslam dünyasına barış, adalet ve hayırlar getirmesini temenni etti. Başkan Toltar yayınladığı mesajında, "Mevlid Kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in, insanlığın yaşadığı en buhranlı ve karanlık dönemde dünyayı şereflendirerek, aydınlık çağın yaşanmasına vesile olduğu gündür. Mevlid Kandil’inin ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını diliyorum. İnşallah bu mübarek gece, İslam dünyası olarak içerisinde yaşadığımız sıkıntılı, karanlık, gözyaşı ve hüzünle dolu günlerin sona ermesine vesile olur

Bu kutlu gece vesilesiyle; Peygamber Efendimize (SAV) salat ve selamlarımızı gönderirken, Tümhemşehrilerimin, aziz milletimizin ve İslam Aleminin Mevlid Kandili'ni tebrik ediyor, bu gecenin; birlik-beraberliğimizin ve insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve kardeşliğin almasına vesile olmasını, Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, Karanlık, Günde, İnsanlığı, Şereflendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı