Haber Detayı
09 Mart 2017 - Perşembe 09:39
 
ÖĞRENCİLER DİKKAT BU HABER SİZİN İÇİN...
YGS'ye girmeden önce bu detaylara dikkat!
- Haberi
ÖĞRENCİLER DİKKAT BU HABER SİZİN İÇİN...

YGS giriş belgesi çıktı alma işlemini gerçekleştirerek sınava olan hazırlıklarında sona gelecek olan adaylar, kimlik değiştirmeden sınava girip giremeyeceklerini merak etti. Peki, YGS giriş belgesi nasıl çıkartılacak? 

YGS giriş belgesi çıktı alma işlemi için öğrencilerin araştırmaları devam ediyor. Sınava girmeden tüm belgelerini hazır tutmak isteyen öğrenciler, YGS giriş belgesi çıktı alma işleminin nasıl yapılacağını sorgulamaya başladı. Eski kimliklerle sınava girilir mi sorusunun da detaylarını araştıran öğrenciler, sınav esnasında herhangi bir sürprizle karşılaşmak istemiyor. Peki, YGS giriş belgesi çıktı alma işlemi nasıl yapılır? Eski kimliklerle sınava girilir mi? İşte, tüm bu konuların detayları

YGS GİRİŞ BELGESİ ÇIKARTMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

YGS giriş belgesi olmadan sınava katılım gösteremeyecek olan adaylar, sınava günler kala belgelerinin hazırlıklarını yapmaya devam ediyor. Sınavda yanlarında bulundurmamaları halinde sınav salonuna alınmayacak olan öğrenciler, YGS giriş belgesi çıktı alma işleminin nasıl yapılacağını araştırıyor.

ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden sınav müracaatında kendilerine verilen şifre ile giriş yapan adaylar, sistem tarafından yönlendirilen çıktı alma butonuna tıklayarak ya da PDF olarak indirerek bu işlemi gerçekleştirebilecek

GİRİŞ BELGESİNDE BUNA DİKKAT!

YGS giriş belgesini çıktı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay, resmin net bir şekilde görünür olması kriteri olacak. Sınav esnasında gözetmenlerin fotoğrafı net bir şekilde görememeleri ya da sınav giriş belgesi üzerine yazılmış ekstra bir şeyler görmeleri halinde sınav geçersiz sayılabilecek.

SİYAH BEYAZ ÇIKTI ALINABİLECEK

YGS sınav giriş belgesinin siyah beyaz olabileceğini ifade eden ÖSYM, gözetmenlerin siyah beyaz çıktıda fotoğrafı net bir şekilde görebilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

SINAVA ESKİ KİMLİK KARTIYLA GİRİLEBİLECEK Mİ?

Sınavda eski nüfus cüzdanlarını kullanıp kullanamayacaklarını merak eden adaylar, konuyla ilgili detayları araştırdı. Daha önce konuyla ilgili birçok kez duyuru yapan ÖSYM ve diğer kurumlar, öğrencilerin sınava eski kimlik kartlarıyla da giriş yapabileceklerini belirtmişti. ÖSYM, bu konuyla ilgili son ifadesini YGS giriş belgesi duyurusunda yer alan temel kurallar dökümanında açıklamıştı.

SINAVA AÇ GİRMEYİN

Sınav öncesi bazı uyarılarda bulunan uzmanlar, adayların sınava aç girmemesi gerektiğini dile getirdi. İşte, uzmanların o görüşleri; Öncelikle, hiçbir besinin sınav başarısında mucize yaratmayacağını bilmemiz gerekiyor. Mucize besin yok. Ancak sınav öncesinde veya sırasında aç olmak performansı olumsuz etkiliyor. Sınav, stres ve heyecanla birlikte yaşanıyor. Bu nedenle adrenalin salınımı ve enerji tüketimi artıyor. Ancak diğer taraftan sınav süresince enerji gerekiyor. Bunu sağlamanın en sağlıklı yolu sınav sabahı mutlaka yeteri kadar enerji içeren, kuvvetli ve tok tutacak besinlerin tüketildiği kahvaltı yapmak. En az iki dilim tam buğday ekmeği, süt, taze meyve suyu, yumurta, peynir, az tuzlu zeytin, domates ve salatalık tüketilebilir. Bal, pekmez-tahin de. Reçel çeşitlerini tercih etmeyin. Özellikle sınav sırasında basit şekerden uzak durun, bunun yerine enerji kaynağı olarak üzüm, incir gibi kuru meyve yiyin. Basit şeker tüketimiyle kan şekerinin kısa zamanda çok yükselmesi insülin salgılanmasını tetikliyor ve gerçekleşen insülin salınımıyla kan şekeri çok düşüyor. Buna ait bulgu ve belirtiler ortaya çıkıyor ki, bunlar sınavda dikkat ve performansı çok olumsuz etkiliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖĞRENCİLER, DİKKAT, BU, HABER, SİZİN, İÇİN...,
Yorumlar
Haber Yazılımı