OSMANGAZİ KÖPRÜSÜNÜN SATIŞI GÜNDEMDE
Haber
29 Ocak 2019 - Salı 09:50
 
OSMANGAZİ KÖPRÜSÜNÜN SATIŞI GÜNDEMDE
Osmangazi Köprüsü’nün bir bölümünün veya tamamının satışı gündemde. Ortak girişimin yüzde 27 hissesine sahip olan Nurol Holding’in CFO’su Kerim Kemahlı söz konusu satışın projenin yüzde 18 ortağı olan İtalyan Astaldi’nin maddi sıkıntısından kaynaklandığını ifade etti.
Darıca Haberi
OSMANGAZİ KÖPRÜSÜNÜN SATIŞI GÜNDEMDE

Bloomberg'e konuşan Osmangazi Köprüsü ortak girişiminin yüzde 27 hisseli üyesi Nurol Holding Mali İşler Müdürü Kerim Kemahlı, köprünün bir bölünün veya tamamının satışının gündemde olduğunu söyledi.

Projenin yüzde 18'ine sahip olan İtalyan Astaldi şirketinin nakit sıkıntı yaşadığını bu sebeple uluslararası banka ve finans kuruluşlarıyla temasa geçildiğini ifade eden Kemahlı kısa sürede bir geri dönüş beklediklerini duyurdu.

Bilindiği üzere Osmangazi Köprüsü'nde Makyol ve Özaltın İnşaat ile Nurol Holding'İn yüzde 27'şer ortaklığı bulunuyor.

Astaldi şirketiyle birlikte diğer firmalarında ekonomik olarak zorlandıkları ancak hisse satışı talep etmedikleri ifade ediliyor.

Söz konusu ekonomik zorluğun sebebi ise bankalardan çekilen döviz bazlı krediler.

İTALYAN ORTAK KONKORDATO İLAN ETMİŞTİ

Astaldi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde sahibi olduğu yüzde 33 hissenin satışını geciktiren Türkiye’deki finansal gelişmelerden dolayı şirketin geçici bir maddi dar boğaz yaşadığını belirterek Roma’da konkordato başvurusunda bulunmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OSMANGAZİ, KÖPRÜSÜNÜN, SATIŞI, GÜNDEMDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı