Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 18:43
 
Sekapark’a yaparım
AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı’nın 103. İl Danışma Meclis toplantısının gündeminde de çöp fabrikası vardı
Kocaeli Haberi
Sekapark’a yaparım

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı’nın 103. İl Danışma Meclisi toplantısında konuştu. Karaosmanoğlu, “ Ben imkan olsa çöp yakma tesisini Sekapark’a yaparım” dedi

Antikkapı Restoran’da gerçekleştirilen programa AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, mahalle başkanları ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

MAHALLE TOPLANTILARINI TAMAMLAYACAĞIZ

Burada konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “8 ay aradan sonra il danışma toplantımızı yapıyoruz. Kongrelerimizi tamamladık. Güzel bir imtihanı geride bıraktık. Yenilenmemizi kendimize yakışır bir şekilde yaptık. 8 aylık kongre sürecinde bize destek olan herkese şükranlarımızı sunuyorum. Birçok ilde kongre tartışmaları varken biz müzakerelerde bulunduk. Bu ay sonuna kadar 472 mahallemizde toplantılarımızı tamamlayacağız. Mahallelerimizdeki müzakerelerimizi yapıp 2019 seçimlerine hazırlanıyor olacağız” dedi.

“13-0’A BAKIN SIFIRI ORADA GÖRÜRSÜNÜZ” 

“Bu danışma meclisimiz yerel formatta” diyen Ceyhan, “İlçelerde de yerel danışma meclislerimizi hayata geçirdik. 11 ilçemizde bu toplantıları tamamladık. 2014’ten beri milletimize söz verdiğimiz beyannameleri başkanlarımız sundu. Belediyelerimizin beyanname tamamlama oranı yüzde 83. Bu belediye başkanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Büyükşehir Belediye başkanımız kamuoyuna sunum yaptı. O sunumdan sonra ana muhalefet partisi il başkanı ve diğerleri biz bir şey göremiyoruz diyerek gazetelere açıklamalarda bulundular. Birisi çıkıp Büyükşehir Belediye başkanımıza sıfır veriyorum demiş. Ey CHP Sıfır görmek istiyorsanız, 13-0’a bakın ve o sıfırın siz olduğunuzu görürsünüz. Mitomani yaklaşımımızı bundan sonra da göreceğiz. Biz başkanlarımızın yapmış olduğu çalışmalara şahidiz” şeklinde konuştu.

EĞİTİM PROGRAMLARI BAŞLIYOR

Ceyhan sözlerini, “21 Nisan Cumartesi günü eğitimlerimiz başlıyor. Eğitimcilerimiz milletvekillerimiz, büyükşehir belediye başkanımız olacak. Her biri ilçelerde eğitim verecek. Teşkilatçılık ve Strateji dersimizi Başbakan Yardımcımız Fikri Işık verecek. 21 Nisan’da Kartepe’nin ve Başiskele’nin toplantısını The Ness Otel’de yapacağız. Aynı gün İzmit ve Kandıra’nın toplantısı Sabancı Kültür Merkezi’nde olacak. Ardından 22 Nisan’da 9.30’da Gölcük’ün ve Karamürsel’in The Ness Otel’de, Derince ve Körfez ise Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde toplantılarını gerçekleştirecek. 5 Mayıs’ta Gebze ve Dilovası ilçelerimizin toplantısı Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde, Darıca ve Çayırova da Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde yapılacak” ifadeleriyle sonlandırdı.

“BEYANNAMEMİZİN YÜZDE 91’İNİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

“Tayyip Erdoğan görevini yapıyor, biz de görevimizi yapacağız” diyen Karaosmanoğlu, “Ben her gün dua ediyorum. Genze metro çalışmasına başlıyoruz. Büyük bir yatırım. 3 milyar civarında bir yatırım. Birinci bölümünü yaptık. İkinci bölümüne Türkiye’nin en güçlü müteahhitleri katılıyor. Dertli olalım, vatandaşın derdiyle ilgilenelim. Değer verdiğimiz insanlar sandık başında bize değer verir. Halkımızı önemseyeceğiz. Beyannamemizin yüzde 91’ini gerçekleştirdik. 2019 Mart’ından önce bunu yüzde 100’e getireceğiz. Beyanname dışında 1024 projemiz var. KEV Tesisleri’ne 45-50 Milyon TL verdik. Kocaelispor’un borçlarını ödeyerek burayı aldık. Burayı gençliğimizin hizmetine sunalım dedik. Burayı gençlik merkezi yapacağız” şeklinde konuştu.

“ÇÖP FABRİKASININ TEMELİNİ SENEYE ATACAĞIZ”

Çöp yakma tesisi konusunda da açıklamalarda bulunan Karaosmanoğlu, “ Bir takım çevrelerden eleştiriler oluyor. Bekara karı boşamak kolay derler. Çöp diye bir derdimiz var. Bütün araştırmalarımızı yaptık. Orman Bakanlığından yerini aldık. Orada öyle fazla ağaç falan yok. Biz 100 ağaç sökersek, bilin ki oraya 100 bin ağaç dikeriz. Biz yeşil dostuyuz. Kararımızı verdik, ÇED toplantımızı yaptık. Önümüzdeki yıl temelini atacağız. Bir atık depolama bir de tehlikeli atıkları yakma tesisi olacak orada. Biz halkımızın sağlığını tehdit eden bir çalışmaya asla izin vermiyoruz. Bundan asla endişe etmeyin. Diğer fabrikalar neyse oda o. Bu tesislerden birini önümüzdeki yıllarda Gebze’ye yapacağız. Bu tesis Paris’te şehrin göbeğinde, Viyana’nın göbeğinde. Yapacağımız tesis onların teknolojisinin önünde olacak. Hiçbir endişeniz olmasın. Ben imkan olsa çöp yakma tesisini Sekapark’a yaparım” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sekapark’a, yaparım, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı