Haber Detayı
28 Haziran 2018 - Perşembe 15:00
 
Sen Bugüne Kadar Ne Yaptın ki Yakup Törk?
 
 
 
Siyaset Haberi


Yakup Törk’ü bilmem ama ben çok gülüyorum

Cumhurbaşkanlığı seçimleri 27. Dönem Milletvekilleri Seçimleri sona erdi. Seçimin sonuçlanmasının ardından özellikle Cumhuriyet Halk Partisi kanadında bazı gelişmeler yaşandı ve bu süreç hala devam ediyor. Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce arasında kalanlarla, bir tarafı seçen CHP’li siyasetçiler ve bu partiye gönül verenler var.

Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk’te sosyal medya kişisel sayfasındanMuharrem İnce ile birlikte çektirdiği bir fotoğrafa, “Değişeceğiz, değiştireceğiz…” girişli bir paylaşım yaptı. Bu değişimin Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce arasında mı olacağı yoksa Recep Tayyip Erdoğan ile Muharrem İnce arasında mı olacağı netlik kazanmış değil. Ancak bölgede ki bir çok CHP’li, Yakup Törk’ün disiplin suçu işlediğinden tutunda boyunu aştığı paylaşımlar yaptığı söylemler içine girdiler.

Olabilir… CHP her zaman çok seslilik özelliği yoğun olmuş bir patidir. Orada herkes yorum ve fikir sunmayı sever. Bu beyan ve fikirlere de değer verilir, uygulamaya bile alınır. Entelektüel kimliği nedeniyle uyarı, tavsiye, nasihat edeni bol bir siyasi camiadır CHP.

İki üç kişinin yan yana gelip eline çay yada soda alıp Yakup Törk’ü eleştirmesi, sosyal medya paylaşımları altına Darıca CHP’nin yanlış ve eksik yönetildiği söylemleri buna ilişkin oluşturulan kulislere bir şey denilemez.

Ancak, “Bugüne kadar sen ne yaptın Yakup Törk?” sorusu yöneltildiğinde ne vicdanım ne de Törk’ün göreve geldiği günden bugüne dek mesleki takip sürecim bu yakıştırmaya izin vermedi.

Aslında aynı konulara girmek istemem, bu konuları kaleme alınca da en büyük tepkiyi sert bir şekilde yine CHP Camiası bana gösteriyor ama yazmayınca da Törk’ü “Vur abalıya noktasına taşıyorlar”

Yakup Törk ikinci dönem ilçe başkanlığına seçilmesinin ardından her Cuma ayrı bir mahallede Cuma namazı kılıp sonrasında cami cemaati ile sohbetler düzenledi. Şimdi soruyorum; Yönetici Mustafa Yılmaz ve Muhsin Yapa ve Baki Çepni dışında kim geldi bu programa…Nerdeydi Kadir ışık, Gürer Yıldırım ve diğer erkek yöneticiler…

Törk PM adaylığı girişiminde bulundu.  Kurultay için Ankara’ya giderken yanında Aydın Işık ve eski kadın kolları başkanı Nurcan Çağlar dışında kim vardı?

Kandillerde Pazar alışverişi yapan halka kandil simidi dağıtma programında, “Bana ne kardeşim Yakup Törk alsın kandil simidini dağıtalım. Ben mi gidip alacağım?” diyenler şimdi Törk’ün fotoğrafının altına yorum yapıyor.

Darıca CHP’nin Başkanvekili özel işleri nedeniyle Adana’da, ihale derdinde. Sosyal medyadan divan edebiyatı şiirleri paylaşıyor. Maltepe mitinginden video paylaşıp üzerine sunum yapıyor.

Darıca CHP sandıklara itiraz ediyor gelen haber mail servisinde Törk’ün vesikalık resmi kullanılıyor. Aslında en doğrusu yapılmış. Törk’ten başka kim var ki? Bu itiraz dilekçesi verilirken adamın yanında bir kişi olmaz mı yahu?

Gazeteciler haberimi yapsın diye ilan veren cebine harçlık koyma girişiminde bulunan partililer seçim süreci boyunca para harcatırlar diye ne ilçe binasına ne programlara katıldı.  Törk bir iki kadın yöneticisi ile hem ilçe yönetimini hem de skm yönetimini sürdürdü. Partinin doğru dürüst programlarına etkinliklerine katılmayanlar şimdi kalkıp örnek olsun diye meclis üyeliğinden istifa ettiklerini söylüyorlar. Ayda bir kere ve 1 saatliğine meclise gelen partinin konserinde, mitinginde , toplantısında, iftarında olamayanlar partinin oy kaybını mazeret göstererek istifa ediyorlar. Varlığı yokluğu belli olmayan insanların istifaları da komik görünüyor.

Hadi bu yorumları Selman Kösali, Hüseyin Özdinçer, Ahmet Özmet gibi partini eski ağır topları yapsa, “Onlar ne derse haklıdırlar, yanlış konuşmazlar…” diyeceğiz.  “Sen ne yaptın ki bugüne kadar Ey Yakup Törk?” sorusunu soran adam, şimdi sen yine aynı sosyal medyadan bana yalaka yaz, Törk’ün adamı yaz…

Saygılarımla…

 

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Sen, Bugüne, Kadar, , Ne, Yaptın, ki, Yakup, Törk?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı